Jurský svět 3: proč Sam Neill souhlasil, že se po dvaceti letech vrátí do role Alana Granta

Jurský svět 3 má na palubě celé originální obsazení. Novozélandský herec Sam Neill se rozhodl vrátit do role Dr. Alana Granta po více než dvaceti letech, kdy postavu naposledy ztvárnil ve filmu Jurký park 3 (2001). Neill získal poprvé mezinárodní uznání právě za roli Dr. Granta v prvním snímku Jurský park z roku 1993. Paleontolog Dr. Alan Grant a jeho přítelkyně, paleobotanička Dr. Ellie Sattler, jsou pozváni na Isla Nublar od Jona Hammonda jako experti na pravěké tvory. Následující pohromu zná snad úplně každý.

Na první veleúspěšný film navázal Steven Spielberg snímkem Ztracený svět (1997), ve kterém se Sam Neill neobjevil. Roli si zopakoval až v roce 2001, kdy se stal hlavním hrdinou v pokračování Jurský park 3. Při havárii letadla Grant znovu uvízl na ostrově s dinosaury, kde mimo jiné zjistil, že byl jeho výzkum o inteligenci Velociraptorů přesný. Když se v roce 2015 série obnovila snímkem Jurský svět, mnozí očekávali, že se vrátí i původní herci. To se naplnilo až s třetím filmem Jurský svět: Nadvláda.

Sam Neill v rozhovoru vysvětlil, proč se rozhodl roli Alana Granta zopakovat. Podle jeho slov to byl z velké části režisér Colin Trevorrow, kdo ho přemluvil k návratu. Herec ocenil režisérovu lásku a vášeň pro postavy Jurského parku, včetně jeho touhy implementovat je do série Jurský svět. Také ho lákala myšlenka znovu se sejít s hereckými kolegy.

„No hlavně jeho obrovská a přetrvávající náklonnost k těmto postavám, a to, jak chtěl, aby byly integrovány do universa Jurského světa. A to mě přesvědčilo. A také představa, že se znovu setkáme s Jeffem a Laurou, což je samozřejmě atraktivní samo o sobě.“

Plnohodnotná role

Návrat do série pod jiným režisérem je možná důvod k zamyšlení, ale Treworrow dokázal Neillovi, že chce být k jejich postavám „spravedlivý“ a zajistí jim plnou integraci do Jurského světa. To také vysvětluje, proč se Sam Neill a Laura Dern nevrátili v prvních dvou filme nové trilogie. Načasování tak odpovídá příběhu. Neill se nechal slyšet, že ve snímku nechtěl být v kratičké cameo roli jen proto, aby ve filmu prostě byl. Chtěl plnohodnotnou a zajímavou roli a Colin Treworrow mu dokázal nápad svého Jurského světa 3 prodat.

Fanoušci jurské frančízy jistě ocení návrat původních postav, včetně faktu, že se nejedná jen o pětisekundové scény, které se snaží přilákat diváky. Alan Grant a Ellie Sattler jsou integrováni do filmu, a jejich charaktery se mohou dále rozvíjet vedle postav Chrise Pratta a Bryce Dallas Howard. Jurský svět: Nadvláda je v našich kinech od 9. června 2022.

zdroj: Gizmodo

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?