Marvel změnil celou tabulku premiér Fáze 4. Kdy filmy uvidíme?

Marvel Cinematic Studios kompletně mění uvedení filmů svojí Fáze 4 v důsledku pandemie koronaviru. Dlouhodobý plán má zvláště u Marvelu specifický význam kvůli návaznosti děje, který se prolíná skrz všechny snímky. Covid-19 je pro celý filmový průmysl obrovské narušení a studia se snaží najít cesty, jak se vypořádat s globálními blokádami a budoucí recesí.

Složitý posun provázaných filmů

Propojený vesmír Marvel Cinematic Universe se tak najednou změnil v něco, co je konkurenčně nevýhodné. Jiná studia mají mnohem větší flexibilitu – dokáží upravit individuální datum premiér s daleko menším dopadem na jejich dlouhodobé plány. I tak to stojí nemalé peníze, ale propojené MCU to tak snadné nemá. Stornování Black Widow tak způsobilo největší změnu v historii MCU. Disney ve svém prohlášení zatím nezmiňuje dopady na své marvelovské pořady na kanále Disney+, které budou s filmy úzce provázané a zpozdí se také.

Níže uvedené termíny filmů budou v našich kinech vždy o den dříve, protože český distributor premiéry nasazuje na čas 00:00, takže získávají datum dne, který právě skončil.

Black Widow – 6. listopadu 2020

Black Widow
zdroj: Marvel Entertainment

Marvel se v podstatě rozhodl přeskočit celé léto a přeplánovat Black Widow až na listopad. Disney sleduje vzor, nastavený studiem MGM, které přesunulo 25. bondovku No Time To Die právě na podzim. Snad je sedm měsíců dostatečný posun na to, aby se svět dostal z toho nejhoršího a došlo k oživení filmového průmyslu. Dlouhodobé chování návštěvníků kin se může změnit, protože lidé se ze začátku nebudou ve velkém hnát do společných kinosálů. Příjmy budou přirozeně nižší, ale i tak bude zisk z odložené Black Widow pro Disneyho klíčový.

The Eternals – 12. února 2021

The Eternals
zdroj: marvel.com

Snímek The Eternals, který uvede mimozemskou rasu Titánů, mezi které se řadí i Thanos, měl být původně hlavním kasovním trhákem sezóny 2020. Takové filmy bývají uvedeny v dubnu nebo květnu, ale Marvel a Disney pečlivě zvažují své marketingové kroky a za dané situace dělají to, co je pro ně nejlepší. V letošním roce tak Marvel uvede pouze jediný film, což se během posledních deseti let nestalo. Paradoxem přitom je, že byl předchozí rok 2019 pro MCU dosud nejziskovější: výdělek byl přes 5 miliard dolarů. Rok 2020 tak bude nesrovnatelně jinde.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 7. května 2021

Marvel změnil celou tabulku premiér Fáze 4. Kdy filmy uvidíme?
zdroj: Marvel Entertainment

Nový hrdina MCU také spláče nad původním záměrem. Není tajemstvím, že je Shang-Chi zaměřený na čínské pokladny. Do kin měl vstoupit 12. února, přímo na čínský Nový rok. Teď se premiéra posunula na zahájení letní sezóny. Shang-Chi byl prvním projektem Marvelu, který byl pozastaven v důsledku pandemie. Produkce začala v Austrálii začátkem března, ale brzy musel do karantény režisér Destin Cretton. Test byl negativní, ale Marvel logicky kvůli situaci natáčení neobnovil.

Spider-Man: Homecoming 3 – 16. července 2021

Marvel změnil celou tabulku premiér Fáze 4. Kdy filmy uvidíme?
zdroj: sonypictures.com

Disney ve své zprávě neobsahuje zmínku o třetím Spider-Manovi. Dává to smysl, protože se technicky jedná o film společnosti Sony a je jen na ni, aby o osudu snímku informovala. Je zjevné, že bude datum uvedení kamenné, protože je součástí dohody mezi Sony Pictures a Marvel Studios. Sony stále nabírá lidi a nedávné najmutí uznávaného kameramana Seamuse McGarveyho je znamením, že se výroba snímku posouvá kupředu. Jakákoli změna premiéry by měla dopad na případný spin-off společnosti Sony a výrazně by se dotkla i MCU, protože nová dohoda mezi studii umožnuje použít Spider-Mana i v crossoveru ve filmech Venom a Morbius.

Doctor Strange in the Multiverse Of Madness – 5. listopadu 2021

Marvel změnil celou tabulku premiér Fáze 4. Kdy filmy uvidíme?
zdroj: Marvel Entertainment

I jeden z nejvíce očekávaných filmů Fáze 4 je oficiálně posunutý z května na listopad 2021. Návrat Doctora Strange je tématicky velmi svázaný s televizními projekty MCU pro Disney+. Marvel stále doufá, že začne natáčet v červnu, což vedlo k domněnce, že snímek posunutý nebude. Pozdržení všech projektů si ale změny premiér zkrátka vynutilo. Film bude skutečně nabitý – Doctor Strange se spojí s Wandou, vrátí se Baron Mordo z prvního dílu a objeví se i další postavy, ovládající magické síly. Režisér Scott Derricson slibuje trochu hororovou atmosféru, což je třeba brát s jistou rezervou, protože se pořád jedná o projekt studia Disney.

Posun se týká i snímků Thor: Love & Thunder, Black Panther 2 a Captain Marvel 2, které budou uvedeny v roce 2022.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.