Wanda je nejdůležitější charakter Fáze 4 v Marvel Cinematic Universe

Scarlet Witch neboli Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) je podle všeho nejdůležitější postavou marvelovské Fáze 4. Wanda se poprvé objevila ve snímku Avengers: Age of Ultron jako záporný charakter, když byla se svým bratrem Pietrem postavena proti hrdinům. Na konci filmu už bojovala po jejich boku a dokonce se k týmu připojila na plný úvazek. Její budoucnost v MCU je zásadní.

Z vedlejší postavy hlavním hrdinou

Fandové komiksů byli nadšení, když v Marvel Studios připojili Scarlet Witch do MCU. Její ohromující schopnosti mají sílu změnit celou frančízu, ale možná právě proto se Wanda stala spíše vedlejší postavou. Snímky se zaměřily hlavně na původní filmové Avengers a vše vyvrcholilo v Infinity War a Endgame. Teď budou původní postavy s výjimkou Tonyho Starka přeobsazeny a z Wandy se tak stává veteránka, která konečně dostane příležitost dostat větší kus času ve scénáři.

Wanda je nejdůležitější charakter Fáze 4 v Marvel Cinematic Universe
zdroj: marvel.com

Netradičně pojatý seriál

Nejdřív byla Wanda Maximoff potvrzena pro minisérii WandaVision, která bude netradičně laděna jako situační komedie. Wanda a Vision (Paul Bettany) se tu ukazují jako obyčejný pár, žijící rodinným životem na předměstí. Projekt WandaVision se objeví na kanále Disney+ po první ohlášené sérii The Falcon and The Winter Soldier. Později dorazí Loki, Hawkeye, She-Hulk, Moon Knight a další.

Mystické síly se spojí

Po vlastní televizní show se Wanda vrátí na velké plátno v dlouho očekávaném snímku Doctor Strange and The Multiverse of Madness. Film zrežíruje Sam Raimi, velebený za původní trilogii Spider-Mana, a podle informací bude navazovat na seriál. Partnerství Wandy s velkým mágem, jakým je Doctor Strange, má určitě smysl. Jejich dobrodružství bude plné magie a dostane „nádech“ hororu.

Wanda je nejdůležitější charakter Fáze 4 v Marvel Cinematic Universe
zdroj: marvel.com

Nejmocnější Avenger?

Události v Endgame navíc přináší do MCU rozvětvenou realitu, která bude řešena hlavně v sérii Loki. Pro občasné diváky to bude znamenat možnou ztrátu přehledu toho, co se v MCU vlastně děje. Fáze 4 nejspíš rozšíří děj na další časové osy a multivesmír bude definovat budoucnost frančízy. Scarlet Witch má podle všeho schopnost měnit realitu a fanoušci tak mohou očekávat, že bude její role v MCU naprosto klíčová.

Otevřená vrátka pro X-Meny

Nakonec je tu ještě jeden důležitý faktor. Wanda Maximoff by mohla posloužit jako most, jak do Marvel Cinematic Universe začlenit mutanty. Značka X-Men přešla pod The Walt Disney Company během obřího odkupu společnosti Fox, stejně jako práva na Fantastickou čtyřku. Vstup mutantů do MCU je nevyhnutelný a přestože byly schopnosti Wandy vysvětleny získáním síly z Kamene duší, v originále patří právě mezi mutanty a je dcerou Magneta. Když teď drží Marvel Studios práva na X-Meny, tento prvek může byt poupraven, jakmile na scénu vstoupí další jedinci s genem X.

Wanda je nejdůležitější charakter Fáze 4 v Marvel Cinematic Universe
zdroj: marvel.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?