Rychle a zběsile 10: Jason Momoa odhaluje podrobnosti o svém záporákovi

Jason Momoa odhaluje detaily o své záporné postavě ve snímku Rychle a zběsile 10 (Fast X), který odstartuje dvoudílný závěr dosavadní ságy od Universal Pictures.

„Bylo to těžké, protože si lidé vždycky myslí, že jsem ten chlápek, co hraje macho postavy. Ale já bych se chtěl posunout, chci něco nového. Věci se mění a dokonce i role padoucha, které ho teď hraji jako trochu výstředního,“ řekl herec. Vysvětlil, že jeho padouch jezdí v levandulovém autě, ke kterému má sladěné fialově a růžově nalakované nehty na palcích u nohou. „Jsem páv na nejvyšší úrovni a totálně si užívám svůj život,“ popsal Momoa jeho postavu. Zmínil také scénu, kdy se jeho charakter šíleně směje poté, co vyhodí do vzduchu auto Ludacrise, který v sérii hraje Teje Parkera.

Jason Momoa o postavě poprvé promluvil v lednu 2022. „Je zábavné, že můžu hrát záporáka, což jsem už nějakou dobu nedělal. Teď budu zase zlý chlapec,“ řekl herec. „Velmi extravagantní zlý chlapec, tak trochu frajírek!“ Momoa začal natáčet své scény pro pokračování v květnu a první pohled na jeho postavu byl odhalen v červnu na CineEurope v Barceloně.

Rychle a zběsile 10 přivítá nové tváře

Už 20 let běžící frančíza představí několik nových hereckých posil. Kromě Jasona Momoy se jako jeden z padouchů objeví Alan Ritchson, hvězda sérií Titans a Reacher. V zatím nespecifikovanýc rolích se ukáže Brie Larson (Captain Marvel) a Daniela Melchior (The Suicide Squad). Kromě nich nastoupila na palubu také Rita Moreno, známá svou hlavní rolí v muzikálu West Side Story z roku 1961. Ta se představí jako Abduella, babička Dominica Toretta v podání Vina Diesela. Ten už v únoru nadšeně prohlásil: „Máme skvělé herecké posily, díky kterým bude tahle epizoda opravdu, opravdu vzrušující.“

Obsazení je hodně výživné

Mezi další herce, kteří se vracejí z předchozích dílů Rychle a zběsile, patří jména ze známé party: Michelle Rodriguez jako Letty, Tyrese Gibson jako Roman, Chris „Ludacris“ Bridges jako Tej, Jordana Brewster jako Mia, Sung Kang jako Han a Nathalie Emmanuel jako Ramsey. Vrací se také Charlize Theron jako Cipher, Michael Rooker jako Buddy, Scott Eastwood jako Little Nobody a Cardi B jako Leysa. Kdyby to nestačilo, ve filmu se ukáže i John Cena jako Jakob Toretto, Jason Statham jako Deckard Shaw a Helen Mirren jako jeho matka „Queenie“ Shaw.

Česká premiéra Rychle a zběsile 10 je 18. května 2023. Jedenácté pokračování, které má dosavadní frančízu uzavřít, vyjde v roce 2024.

zdroj: GQ, ET, Variety

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.