Rychle a zběsile: Vin Diesel ví, kdy a jak celá sága skončí

Když do kin konečně dorazila dlouho odkládaná premiéra Rychle a zběsile 9, Vin Diesel se nechal slyšet, že ví, jak celá série skončí. Od prvního dílu z roku 2001 hrál Diesel postavu pouličního závodníka Dominica Toretta v osmi dílech série. Pouze v Tokijském driftu z roku 2006 měl jen krátké cameo. Od té doby Toretto v každé další části provádí svou „rodinu“ skrz nejšílenější situace, loupeže a akce, které vzdorují jakémukoli smyslu pro realitu.

Rychle a zběsile se stalo od první chvíle hitem, který si kromě osmi sequelů vysloužil i jeden spin-off (Hobbs a Shaw) a animovaný seriál na Netflixu. Zatímco si Rychle a zběsile 9 konečně odbylo premiéru, na desátém filmu série už se pracuje. Kromě toho se plánují nejméně další dva spin-off filmy. Bude mezi nimi Hobbs a Shaw 2? To zatím nevíme, ale všechny projekty, které chtějí udržet frančízu v chodu, ukončí hlavní děj v Rychle a zběsile 11, které by mělo dorazit někdy v roce 2024. Minimálně Vin Diesel ale ví, jak všechno skončí.

Dvoudílný závěr

V rozhovoru Diesel uvedl, že se zatím nejedná o konkrétní závěrečnou scénu, ale on a režisér Justin Lin mají určitou vizi, jak by mělo finále vypadat. Podle jeho slov se s Linem snažili, aby se k tomuto závěru dopracovali.

Mám v hlavě scénu, která se mi tam opakuje už několik let, kterou jsem si vždycky představoval jako finále. Justin a já jsme o tom dlouho mluvili a dělali na tom. Spousta toho, co je v Rychle a zběsile 9, je přípravou na dvoudílné finále ságy. Možná bych závěr uměl formulovat, možná ne. Jedinečné na tom je, že jsme vydání filmů museli dát konkrétní rok. Takže kdykoli jdu někam promluvit o Fast 9, vracím se pak domů pracovat na Fast 10.

Rychle a zběsile 9 Vin Diesel finále konec závěr
zdroj: Universal

Dlužíme fanouškům dobré finále

Vin Diesel také připomněl skutečnost, že celá franšíza Rychle a zběsile nabrala díky pandemii koronaviru značné zpoždění. To zasáhlo předprodukci dalšího filmu, takže se budou Rychle a zběsile 10 a 11 natáčet dohromady. Filmování obou dílu tzv. back-to-back zajistí kratší dobu vydání mezi oběma snímky. I ty ale mohou kvůli zpoždění Fast 9 získat nějaký odklad. Dobré finále je ale to, co si podle Diesela fanoušci ságy zaslouží.

Justin Lin pracoval jako režisér celkem na pěti částech frančízy, včetně dvou posledních filmů. Spolu s Dieselem za sebou mají v Rychle a zběsile dlouhou historii, takže spolu svoje myšlenky sdílí a spousta nápadů dávají dohromady společně. Fanoušci tak mohou být v klidu, protože i když jsou novější filmy sebešílenější, osud jejich oblíbených postav je v rukou lidí, kteří je mají zrovna tak rádi, jako oni.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.