Samuel L. Jackson překonal Roberta Downey Jr. jako nejvíc vydělávající akční hvězda Hollywoodu

V Hollywoodu je nový král akčního žánru. Samuel L. Jackson se poslední dekádu zaměstnával řadou projektů, z nichž velkou část tvořily snímky Marvel Cinematic Universe. Přestože v těchto filmech není hlavní hvězdou, jejich poslepováním si přišel na slušné jmění.

Podle studie britského srovnávacího portálu Uswitch mají dohromady Jacksonovy akční filmy příjem zhruba 18,93 miliardy dolarů. Snímky RDJ mají kombinovaný příjem 10,45 miliardy dolarů. Na dalším místě je kupodivu hvězda Strážců galaxie, Zoe Saldaña, s výplatou 8,37 miliardy dolarů. Následuje Elizabeth Olsen, představitelka Wandy, která má na výplatních páskách za akční filmy odhadem 5,73 miliardy dolarů. Tento žebříček pak uzavírá Kapitán Amerika Chris Evans, který si takto kombinovaně přišel na 5,23 miliardy dolarů.

Filmografie Sama Jacksona je rozsáhlou sbírkou nejrůznějších akčních filmů, z nichž mezi ty novější patří Kong: Ostrov lebek, Zabiják & Bodyguard, Kingsman: Tajná služba/Zlatý kruh a další. Herec je samozřejmě známý jako pan Skleněný v trilogii M. Night Shyamalana nebo Mistr Jedi Mace Windu v prequelové sérii Star Wars. Nesmíme vynechat ani kultovní Pulp Fiction nebo Smrtonosnou past 3. Od roku 2008 se ale celou jeho filmografií prolíná jeho dosud nejdéle trvající angažmá – Nick Fury v MCU.

Dostat Oscara? A co z toho?

Herci se dostalo řady ocenění, získal cenu BAFTA a několik nominací na Oscara i Zlatý glóbus. Samuel L. Jackson dal ale na srozuměnou, že hodlá pokračovat v rolích, jako je Nick Fury, případně Mace Windu, které jsou těmito komisemi většinou ignorovány. Důvodem je, že ocenění, která mnozí považují za prestižní, pro Sama Jacksona nemají velkou hodnotu. Už dříve herec promluvil na téma Oscarů a vysvětlil svůj postoj. „Příliš to nezmění trajektorii vaší kariéry… Mnoho lidí je má a od té dobry toho moc neudělali,“ řekl Sam Jackson.

Místo toho chce Jackson pokračovat v kariéře v rámci Marvel Cinematic Universe a Star Wars. Herec prozradil, že oslovil režisérku další řady seriálu Mandalorian, Bryce Dallas Howard, jestli by se v show nemohl objevit jako Mace Windu. Jeho postava zahynula ve Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů, ale Jackson se domnívá, že by bylo možné se nějaký způsobem vrátit. Když teď Star Wars patří do stáje Disney, stejně jako Marvel, možné je úplně všechno – i vzkřísit dávno mrtvé charaktery.

Nicka Furyho hraje s chutí

Co se týká bývalého ředitele agentury S.H.I.E.L.D, Nicka Furyho, Jackson prohlásil, že si jeho hraní užívá. „Miluji Nicka Furyho. Samozřejmě… je to chlap, který nemá žádné superschopnosti a přitom má na starosti lidi, kteří superschopnosti mají, a ti ho nechají. To je na něm unikátní.“ Sam Jackson pokračuje: „Být tou postavou je stejné, jako když jsem byl Afro Samurai nebo kterýkoli z těch komikových charakterů. Znamená to být součástí kulturního kánonu, který lidé ctí a který respektují, svým vlastím způsobem.“

Samuel L. Jackson se vrátí v MCU jako Nick Fury v sérii Secret Invasion na Disney+. Objeví se i ve filmech Ant-Man and the Wasp: Quantumania a The Marvels. S jeho rolí se počítá i v nadcházejících projektech.

zdroj: Uswitch, News Leaflets, iNews, Comic Book, Superhero Hype

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.