Sebevražedný oddíl: jak James Gunn vybral postavy, které ve filmu zemřou

James Gunn, který natočil pro Warner Bros. snímek Sebevražedný oddíl (2021), vysvětlil svůj postup při výběru, které postavy přežijí a které zemřou. V předloze DC Comics jsou členové Suicide Squad neustále v ohrožení života a visí nad nimi smrt. Gunn se rozhodl tuto skutečnost ve filmu neopomenout a ujistil se, že tým skutečně naplní význam svého jména.

Sebevražedný oddíl je soft reboot série. Vracejí se postavy z předchozího filmu z roku 2016, jako Harley Quinn, Captain Boomerang a Rick Flag. Spolu s nimi se představuje velký soubor nových charakterů: Polka-Dot Man, King Shark, Ratcatcher 2, Weasel, Bloodsport, Peacemaker a další. James Gunn se snažil do filmu přenést široce pestré a bláznivé nové obsazení, které skutečně prozkoumá hlubiny universa DC Comics. Tým se spojuje v boji proti bizarní obří mimozemské hvězdici Starro.

Smrt postav slouží zápletce

V rozhovoru pro DC Comics James Gunn rozebral proces, který měl při psaní scénáře, a jak do něho zapadají osudy postav. Podle jeho slov existoval „určitý počet postav“, o kterých od začátku tvůrčího procesu věděl, že zemřou.

„Způsob, jakým píšu, je, že mám základní kostru toho, o čem film vlastně je. Struktura tohoto filmu byla opravdu o skupině jako takové. Došlo tu ale na nějaká úmrtí, která mě samotného překvapila, protože se při psaní dostávám do jakéhosi stavu transu. Některé věci se tak stanou velmi organicky. Bylo to zkrátka přesně to, co tenhle příběh v tuhle konkrétní chvíli potřebuje. Jak to funguje? Jak se tady dostane z téhle nečekané dějové zatáčky?“

Sebvražedný oddíl 2021 James Gunn
zdroj: Warner Bros. Pictures

Zběsilé tempo

Fanoušky DC Comics nadchne vědomí, že ve filmu není nikdo v bezpečí. James Gunn vzal aspekty toho, co dělá Sebevražedný oddíl zábavný, a vložil to do filmu. Podobný přístup a hlavně spoustu péče mají jeho Strážci galaxie. Hlavním sloganem snímku při uvedení do kin a na HBO Max je „Don’t Get Too Attached,“ tedy nenechte se příliš připojit. Slovní spojení připomíná divákovi smrtelnost postav a jejich náhlý konec může být překvapivý a nečekaný.

Snímek má navíc R-rating přístupnosti, takže může Sebevražedný oddíl skutečně naplnit svůj potenciál. Studio Warner Bros. dalo Gunnovi volnou ruku a zdá se, že tento přístup vychází. Sebevražedný oddíl je bláznivá a hektická jízda, která obsahuje režisérův typický humor. Osudy postradatelných hrdinů Suicide Squad tak nejspíš nemohl dostat na starost nikdo vhodnější.

Podobné články

Nejoblíbenější

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.