Tenet nevyužívá zelené pozadí. Všechny triky jsou praktické

Tenet, nová tvůrčí vize Christophera Nolana, nevyužívá zeleného pozadí. Triky ve filmu jsou praktické a režisér potvrdil, že šlo z hlediska střihu o jeho nejnáročnější snímek vůbec. Tenet byl kvůli pandemii koronaviru několikrát odložen a v tuto chvíli je premiéra v ČR stanovena na 27. sprna 2020. Bude to zkouška: po několikaměsíční pauze Tenet ukáže, jak moc jsou diváci po celém světě ochotní vrátit se do kina.

Film zahalený do tmy

Tenet je skutečně zajímavý případ. Christopher Nolan udržel většinu informací ohledně filmu pod pokličkou, a to nejen před fanoušky, ale i před samotnými herci. Snímek je tak zahalený rouškou tajemství. Víme jen, že je děj zasazen do světa mezinárodní špionáže a sleduje skupinu agentů, kteří se pokoušejí zastavit kataklyzmatickou událost pomocí metody manipulace času, známou jako inverze.

Tenet nevyužívá zelené pozadí. Všechny triky jsou praktické
zdroj: warnerbros.com

Počátek znovu v kinech

Než dorazí Tenet, byl u této příležitosti znovu uveden do kin další velký Nolanův film, Počátek (Inception). Ten měl premiéru již v roce 2010, takže se zároveň jedná o desetileté výročí. Film promítají i kina v České republice a jeho uvedení obsahuje i krátký náhled na Tenet. Jednou z nejzajímavějších informací o něm je fakt, že vznikal bez natáčení před zeleným pozadím. V dnešní době je to až neuvěřitelné, ale všechny triky jsou dělané pěkně postaru, prakticky.

Tenet nevyužívá zelené pozadí. Všechny triky jsou praktické
zdroj: warnerbros.com

Poctivá filmařina

Jeden z herců, Himesh Patel, už dříve vyjádřil úctu nad tím, kolik praktických efektů Nolan pro Tenet využil. Nezmínil se ale, že ve filmu neuvidíme žádné namaskované zelené pozadí. Takový postup je pro hollywoodský trhák současnosti opravdu působivý a jen zdůrazňuje, jak jedinečným filmařem Christopher Nolan je. Ukázky na film už lákaly diváky na masivní explozi dopravního letadla a i tady se potvrdilo, že byl efekt zcela praktický. Boeing 747 byl výbuchem skutečně zničen.

zdroj: youtube.com

Je na co se těšit

Tímto přístupem se Tenet mezi blockbustery z posledních let skutečně vymyká. Bude neuvěřitelně zajímavé sledovat, jak si snímek poradí se všemi efekty, zejména pokud jde o inverzní sekvence. Warner Bros. zatím neuvádí další změnu premiéry, takže to vypadá, že je současný termín možné považovat za daný. Tenet udeří do kin již za několik dní.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.