The Book of Boba Fett: nejdrsnější wookiee ve Star Wars není Chewbacca

Varování: následující text obsahuje spojlery ze Star Wars: The Book of Boba Fett – Chapter 2: The Tribes of Tatooine.

Ve franšíze Star Wars je Chewbacca neboli Žvejkal jednou z hlavních a fanoušky milovaných postav. Zástupce rasy wookiee se stal ikonou, když spolu s věrným přítelem Hanem Solem doprovází Luka Skywalkera a princeznu Leiu na cestě k osvobození galaxie. Druhá epizoda série The Book of Boba Fett teď představila wookieeho, který se dá označit za toho nejdrsnějšího chlupáče vůbec.

Někteří sice doufali, že se v sérii objeví Chewie nebo dokonce Han Solo, protože mají v kánonu s lovcem odměn dlouhou a bouřlivou minulost. Wookijský voják, představený na Tatooine, je Black Krrsantan, zvaný Black K nebo Santy. Ten má svou vlastní historii, představenou v komisech.

Kdo je černý wookiee?

Black Krrsantan se objevuje, když se Boba a Fennec Shand postaví před kantýnou Garsa Fwipa v Mos Espa do cesty Dvojčatům, Huttům, kteří chtějí převzít trůn po mrtvém Jabbovi. K přestřelce nedojde, ale mezi doprovodem Huttů se objevuje Santy se zbraní. Svým postojem dává jasně najevo, že ho Boba i diváci ještě uvidí. Po jeho vyzývavém pohledu zůstala mezi hlavními protagonisty nervozita.

Chlupatý obr debutoval v roce 2015 v komiksu Marvel’s Star Wars: Darth Vader (Disney vlastní Marvel i Star Wars). Wookiee spolupracuje s Boba Fettem poté, co je oba najme Darth Vader. Boba vystopuje rebely, kteří vyhodili do vzduchu Hvězdu smrti, zatímco Krrsantan jde po Cylovi, kyberneticky upraveném agentovi císaře Palpatina, který se ukázal jako šílený. Později vyjde najevo, že byl Krrsantan vyhoštěn z domovské planety Kashyyyk, a poté cvičen bratry Xonti ve rvačkách, aby se účastnil gladiátorských zápasů v jámách. To mu získalo nechvalnou reputaci k tomu, aby se stal členem Jabbova dvora.

The Book of Boba Fett Black Krrsantan
zdroj: Marvel Comics

Potenciál pro další rozvoj

Čím si ale získal Black Krrsantan největší pozornost čtenářů, je způsob, jakým šel po Obi-Wan Kenobim na Tatooine. Sice prohrál a odnesl si ošklivou jizvu na obličeji, ale postavit se mistrovi Jedi není jednoduchý úkol. Krvelačný wookiee je také v příběhu Star Wars: Vader Down konfrontován s Hanem a Chewiem. Přestože na jednoznačné vítězství nedojde, Krrsantan dokáže, že když na to přijde a dostane šanci, je schopen zabít i známé hrdiny.

Black Krssantan je ale v první řadě žoldák, ochotný prodat své služby nejvyšší nabídce. Vypadá to, že je tomu tak i v případě Dvojčat, protože není známo, jak a kdy získal post jejich vymahače. Jeho nejpravděpodobnější motivací je výplata, protože se Krssantan neřídí oddaností, ale pouze žoldem. To neznamená, že se jeho postoj nemůže změnit, pokud ho naverbuje Boba, nebo je případné okolnosti nesvedou dohromady. Do té doby má slavný lovec odměn na zádech terč, do kterého se chce drsný wookiee trefit.

zdroj: Star Wars Fandome, Marvel

Podobné články

Nejoblíbenější

Šokující příběh Gigi Jordan. Farmaceutická milionářka zavraždila svého osmiletého syna

Gigi Jordan namíchala svému synovi smrtící koktejl. Z jejího vysvětlení k motivu děsivého činu mrazí. Nyní je sama po smrti.

Znepokojivý pohled. Žralok dokáže vyvrhnout svůj vlastní žaludek ven

Vyhodit obsah žaludku zvládne i člověk, ale žralok ovládá trochu vyšší verzi a navíc to udělá zcela dobrovolně.

Lidé vařili jídlo dříve, než se předpokládalo. Pro náš vývoj to bylo zásadní

Na ohni propečené maso nastartovalo evoluční změny našeho druhu. Podle nových informací pravěcí lidé vařili jídlo dříve, než jsme mysleli.