Transformers 7 znají svůj oficiální název. Představí nové frakce i padouchy

Transformers: Rise of the Beasts, tak zní název chystaného snímku Transformers 7, který představila společnost Paramount. Odkazuje na animovaný seriál Beast Wars: Transformers z 90. let, který dával před transformací v auta a letadla přednost zvířecím podobám. Název nového filmu a zprávy od Paramountu naznačují, že Transformers 7 přenesou určitou část tohoto příběhu do kin a na obrazovky.

Původní děj série Beast Wars: Transformers se odehrává 300 let po originálním seriálu Transformers. Představuje tři nové frakce, kteří si říkají Maximals, Predacons a Terrorcons. Jedná se o potomky Autobotů a Decepticonů, kteří cestují  časoprostorem a nouzově přistávají na prehistorické Zemi. Tady pokračují ve vzájemném konfliktu a skenují místní divoká zvířata, aby vytvořili transformace, vhodné k okolnímu prostředí. Tento prvek sérii odlišuje od tradice Transformers, kteří na sebe berou podobu automobilů, trucků a letadel.

Zlatá 90. léta

Snímek Rise of the Beasts bude naproti tomu zasazený do roku 1994, takže navazuje na spin-off Bumblebee z roku 2018. Podle Paramountu se bude odehrávat v newyorském Brooklynu a v jihoamerickém Peru. Hlavním padouchem jsou Terrorconi, které vede zlovolný Scourge. Vrací se žlutý Bumblebee a oblíbený klaďas Optimus Prime. Oba jsou v této chvíli na Zemi noví, což je po nabobtnalých Transformers 4 a 5 vítaná změna. Film režíruje Steven Caple Jr. a v hlavních rolích se objeví Antony Ramos a Dominique Fishback.

Transformers 7 Rise of the Beasts
zdroj: Hasbro / Paramount Pictures

Podaří se oživit úspěch série?

Po první trilogii (2007, 2009 a 2011) se Michael Bay k sérii vrátil se dvěma dalšími sequely. Tranformers: Zánik (2014) a Poslední rytíř (2017) sledují nové, ale nezajímavé hlavní postavy. Přepálená akce a hloupý scénář si vysloužily nízké hodnocení jak mezi kritiky, tak diváky. Servírování „toho samého“ popáté, všechno větší a všeho víc, už zkrátka nemělo správný dopad. Snímek Bumblebee (2018) možná nepředvedl nic výjimečného, ale vrátil se „na začátek“ a měl poloviční rozpočet.

Na tuhle cestu chce Paramount navázat s Transformers 7. Frančíza trochu zatuchla, což si uvědomuje i producent série Lorenzo di Bonaventura, takže se podle jeho slov chystá „odlišný“ film. Premiéra Transformer: Rise of the Beasts je stanovena na 24. června 2022.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.