Transformers 7 znají svůj oficiální název. Představí nové frakce i padouchy

Transformers: Rise of the Beasts, tak zní název chystaného snímku Transformers 7, který představila společnost Paramount. Odkazuje na animovaný seriál Beast Wars: Transformers z 90. let, který dával před transformací v auta a letadla přednost zvířecím podobám. Název nového filmu a zprávy od Paramountu naznačují, že Transformers 7 přenesou určitou část tohoto příběhu do kin a na obrazovky.

Původní děj série Beast Wars: Transformers se odehrává 300 let po originálním seriálu Transformers. Představuje tři nové frakce, kteří si říkají Maximals, Predacons a Terrorcons. Jedná se o potomky Autobotů a Decepticonů, kteří cestují  časoprostorem a nouzově přistávají na prehistorické Zemi. Tady pokračují ve vzájemném konfliktu a skenují místní divoká zvířata, aby vytvořili transformace, vhodné k okolnímu prostředí. Tento prvek sérii odlišuje od tradice Transformers, kteří na sebe berou podobu automobilů, trucků a letadel.

Zlatá 90. léta

Snímek Rise of the Beasts bude naproti tomu zasazený do roku 1994, takže navazuje na spin-off Bumblebee z roku 2018. Podle Paramountu se bude odehrávat v newyorském Brooklynu a v jihoamerickém Peru. Hlavním padouchem jsou Terrorconi, které vede zlovolný Scourge. Vrací se žlutý Bumblebee a oblíbený klaďas Optimus Prime. Oba jsou v této chvíli na Zemi noví, což je po nabobtnalých Transformers 4 a 5 vítaná změna. Film režíruje Steven Caple Jr. a v hlavních rolích se objeví Antony Ramos a Dominique Fishback.

Transformers 7 Rise of the Beasts
zdroj: Hasbro / Paramount Pictures

Podaří se oživit úspěch série?

Po první trilogii (2007, 2009 a 2011) se Michael Bay k sérii vrátil se dvěma dalšími sequely. Tranformers: Zánik (2014) a Poslední rytíř (2017) sledují nové, ale nezajímavé hlavní postavy. Přepálená akce a hloupý scénář si vysloužily nízké hodnocení jak mezi kritiky, tak diváky. Servírování „toho samého“ popáté, všechno větší a všeho víc, už zkrátka nemělo správný dopad. Snímek Bumblebee (2018) možná nepředvedl nic výjimečného, ale vrátil se „na začátek“ a měl poloviční rozpočet.

Na tuhle cestu chce Paramount navázat s Transformers 7. Frančíza trochu zatuchla, což si uvědomuje i producent série Lorenzo di Bonaventura, takže se podle jeho slov chystá „odlišný“ film. Premiéra Transformer: Rise of the Beasts je stanovena na 24. června 2022.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?