Venom 2: Carnage přichází. První pohled na psychopatického záporáka

Společnost Sony vypustila filmový trailer na Venom 2: Carnage přichází. Snímek byl oficiálně oznámen v lednu 2019 s tím, že se počítá s návratem Toma Hardyho v roli Eddieho Brocka, reportéra, s kterým se spojil mimozemský symbiont a dal mu nadlidské síly. V potitulkové scéně byl představen Clestus Kasady, kterého zahrál Woody Harrelson. Psychopatický vrah bude v sequelu hlavním záporákem jako Carnage. Vrací se Michelle Williams jako Eddieho bývalá přítelkyně a Reid Scott v roli jejího nového přítele. K frančíze se připojuje Naomie Harris jako Shriek, která je v komiksu Kasadyho láskou.

Trailer ukazuje, že spolu Eddie a Venom zakotvili v jakési běžné rutině, kdy mu symbiont chystá snídani a oba navštíví provozovnu potravin Paní Chen. Harrelson jako Clestus píše Eddiemu dopis z vězení a v momentě jeho plánované popravy je odhalen v podobě svého symbionta jako Carnage.

zdroj: Youtube

Pouze v kinech, hlásí Sony

Přestože snímek Venom (2018) režíroval Ruben Fleischer, jako dohled nad natáčením Venom 2: Carnage přichází byl najatý Andy Serkis. Ten je od své role Gluma pravidelně zvaný všude tam, kde je potřeba točit motion capture pro humanoidní monstra, např. King Kong, Úsvit planety opic nebo Godzilla. Datum premiéry bylo původně plánované na říjen 2020, ale pandemie COVID-19 odsunula premiéru o rok. Současné datum uvedení do kin je plánované na 24. září 2021.

První film se v roce 2018 setkal se smíšenými recenzemi kritiků kvůli jeho příliš chaotické povaze. Venom byl ale nepopiratelně hitem mezi diváky, když z pokladen kin utržil 856 milionů dolarů. Při rozpočtu 100-115 milionů dolarů tak film přinesl jasný zisk. Společnost Sony se navíc rozhodla na konci odhalit nejpopulárnějšího protivníka Venoma, kterým je Carnage, jako příslib ústřední postavy pro druhý díl. Podle ukázky se zdá, že se Andy Serkis a scénárista Kelly Marcel přiklonili k chaotickému charakteru prvního filmu.

Naláká Venom 2 dostatek diváků?

Vzhledem k úspěchu, jaký měl Venom u diváků, to může být správný krok. Jedním z hlavních prvků prvního filmu je vztah Eddieho a Venoma, který se v traileru ukazuje v celé své podivnosti. Pokud je jejich vzájemná dynamika ve filmu Venom 2: Carnage přichází podobná, zřejmě budeme mít možnost je vidět v ještě šílenějších situacích. Už teď se ale mezi fanoušky objevuje jedna výtka: v komisech od Marvelu je totiž Carnage známý tím, že vždy způsobí pořádně krvavý masakr. Film by tak přirozeně zasloužil rating R, podobně jako Deadpool, Logan nebo Blade. Sony jde ale cestou přístupnosti pro dospívající, takže je násilí „suché“. Jak si s tím akční scény snímku Venom 2: Carnage přichází poradí se ukáže až v kinech.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.