Vetřelec: budoucnost xenomorfa je pod hlavičkou Disney nejistá

Filmový Vetřelec zatím nemá jasnou budoucnost. Nejmenovaná streamovací služba v roce 2018 málem odkoupila práva na frančízu Alien, ale z jednání nakonec sešlo. Odkoupením Foxu spadá Vetřelec aktuálně pod konglomerát Disney. Tento krok ale uvrhl Vetřelce do ještě hlubší prázdnoty. Ridley Scott sice uvedl, že pracuje na dalším filmu, ale ten podle jeho slov s jeho dvěma předchozími snímky Prometheus a Covenant nesouvisí.

Pokračování diváky rozdělilo

Vetřelec: Covenant z roku 2017 byl přímým pokračováním snímku Prometheus z roku 2012. Covenant přitom skončil otevřeným dějovým zvratem, když zlovolný android Walter uvede hlavní hrdinku Katherine Daniels do kryogenního spánku. Oba filmy po svém vydání rozdělily fanoušky i kritiky. Někteří se po letech rádi vrátili na výpravu do vesmíru, zatímco další byli naštvaní, že série změnila svoje zacílení a místo titulárního Vetřelce se filmy zaměřují na androidy, jako je David a Walter, které ztvárnil Michael Fassbender. Ridley Scott poté prohlásil, že se chce znovu zaměřit na hlavní téma xenomorfa. To samé ovšem sliboval už před Prometheem.

Co bude dál?

Televizní scénárista a producent Noah Hawley byl nově dotázán na budoucnost frančízy Alien a jeho údajné série Vetřelec, o které kolovaly nepotvrzené zprávy. Podle něj rozhovory od fúze společností nezískaly nijak na síle, i když stále probíhají. Hawley se prý na papíře k ničemu nezavázal, ale debat se aktivně účastní. Scénárista napsal pro stanici FX seriál Legion a připravuje sérii Fargo. Díky tomu, že teď společnost spadá pod hlavičku Disney, má vlastně k vetřelecké frančíze blíž, než před fúzí.

Vetřelec: budoucnost xenomorfa je pod hlavičkou Disney nejistá
zdroj: 20th Century Fox

Hawleyho série Legion, odehrávající se v universu X-Men, se vyznačuje jeho zálibou v chaotickém a často obtížně pochopitelném vizuálním provedení. Realita a sny se mísí a divák si může spoustu věcí vyložit po svém nebo se úplně ztratit. Tento přístup se některým líbí, zatímco jiní ho považují za bizarní a těžko sledovatelný. Případná Hawleyho série Alien by se tak mohla vydat mnoha různými směry. Mohla by se zaměřit více na hororovou akci, kterou mají fanoušci na značce Vetřelec rádi. Úspěch televizního seriálu navíc tolik neovlivňuje box-office. To je hlavní rozdíl oproti snímkům, uvedených v kinech, které se měří podle výdělku z pokladen.

Vetřelec jako nechtěné dítě

Důvodem, proč se nový Vetřelec nemůže rozhoupat, je samotný fakt, že frančízu vlastní Disney. U Myšáka Mickeyho zkrátka neví, co se značkou dělat. K radosti fanoušků bylo nedávno potvrzeno, že třetí Deadpool dostane rating R, protože bez nepřístupnosti by hrdina nefungoval. A tak hlavouni v Disney nakonec kývli. Vetřelec je ale jiná káva. Série takové povahy se nehodí na rodinně zaměřenou streamovací službu Hulu. Údajně by měla vzniknout sekce pro dospělé na kanále Disney+ a společnost zatím vysílá nenápadné vlny, aby zjistila, jestli by o ni byl zájem. Z čeho vybírat je, protože Fox má ucelenou nabídku videotéky s obsahem pro dospělé. Minisérie Vetřelec by sem dokonale zapadla a fanoušci frančízy by nápad určitě ocenili.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.