Kapitán Amerika má nástupce. Štít pozvedne herec Wyatt Russell

Steve Rodgers v podání Chrise Evanse je nadobro pryč, ale jeho místo zaujal nový Kapitán Amerika. Kdo bude vládnout ikonickým štítem se dozvíme po skončení šestidílné série The Falcon and The Winter Soldier, kterou Marvel odstartoval v březnu na kanále Disney+. Na konci Avengers: Endgame předá Steve štít Samovi, ale dědictví z vibrania bude mít složitější osud. Už v prvních záběrech z natáčení se objevil John Walker, který vystupuje v předloze jako US Agent a v komiksech později převezme identitu jako nový Kapitán Amerika.

The Falcon and The Winter Soldier
zdroj: youtube / Disney

Štít bude měnit majitele

Už první trailer odhalil záběry Sama, jak venku za domem cvičí házení se štítem. Zároveň ho ale nese John Walker, oblečený v nové verzi obleku Kapitána Ameriky. Právě on je v sérii zvolený vládou, aby zastal místo po Stevu Rodgersovi. Sam a Bucky se k tomu postaví negativně a další události vyvolají mezi nimi a novým Kapitánem konflikt. Oba dva hlavní protagonisté budou také v sérii po významnou část zastávat odlišné názory. Bucky Samovi nedokáže odpustit, že štít odevzdal do rukou vlády. Závěr série bude muset ukázat, proč si štít opravdu zaslouží Sam.

Kapitán Amerika má nástupce. Štít pozvedne herec Wyatt Russell
zdroj: instagram / Disney

Nový symbol Ameriky

Jako John Walker byl obsazen Wyatt Russell, syn Kurta Russella a Goldie Hawn. Vyznamenaný válečný veterán Walker je v očích vlády ten pravý, kdo by měl reprezentovat Spojené státy a převzít barvy i odkaz Kapitána. V komiksech získal John Walker genetické vylepšení jako Steve Rodgers z rukou záporáka jménem Power Broker. V sérii Marvel tuto látku uchopil trochu jinak a připravil si pro nás další překvapivá odhalení. Do děje vstupuje herec Carl Lumbly jako Isaiah Bradley, který byl prvním, kdo prošel programem vlády na stvoření supervojáka. Své schopnosti tak získal ještě před Stevem, v době, kdy experiment podléhal naprostému utajení. Co si Wyatt Russell myslí o negativních reakcích diváků na jeho postavu najdete v článku zde.

Disney nasazuje težký kalibr

The Falcon and The Winter Soldier je druhou sérií, kterou Disney rozšířuje Marvel Cinematic Universe. První byla série WandaVision, následuje budou Loki, Hawkeye, Ms. Marvel, She-Hulk a Moon Knight. Každá bude mít šest nebo osm dílů a rozpočet kolem 100 milionů dolarů. MCU se bude dále posouvat i skrze tyto série, ale pro úplné sledování děje ve filmech nebude třeba znát i seriály. Marvel trvá na tom, že to pro kontinuitu není nezbytné. Postavy se samozřejmě navzájem setkají a některé se spojí v nových Avengers. Disney má tak Marvel jako největší lákadlo pro svou streamovací službu.

The Falcon and The Winter Soldier
zdroj: marvel.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.