Willow: Disney natáčí pokračování, objeví se původní herec Warwick Davis

Lucasfilm, který aktuálně spadá pod křídla konglomerátu Disney, natáčí pokračování fantasy snímku Willow z roku 1988. Nové zpracování dorazí jako televizní série na kanál Disney+. Původní film byl koncipován tvůrcem Star Wars, Georgem Lucasem. Ten oslovil režiséra Rona Howarda, aby se snímku ujal. Nápad na pokračování představil scénárista Jon Kasdan, který napsal Solo: Star Wars Story. Koncept představil v roce 2018 Howardovi a prezidentce Lucasfilm, Kathleen Kennedy.

Natáčení odstartovalo v červnu 2021 ve městě Bridgend v anglickém Walesu. Na scéně byl spatřen také Warwick Davis, který se objevil v hlavní roli původního filmu jako farmář a pouťový kouzelník Willow Ufgood. Do role se tak vrací po 33 letech, ale díky svému malému vzrůstu nemá o práci nouzi. Opakovaně si zahrál v sériích Harry Potter, Letopisy Narnie, Star Wars a další.

Willow Disney+
zdroj: Disney Platform Distribution

Trocha kouzelné nostalgie

Willow (1988) je dobrodružný fantasy film, s jehož nápadem přišel George Lucas už v roce 1972. Snímek natočil až o mnoho let později Ron Howard, protože Lucasovu pozornost tehdy zaměstnávaly filmy Star Wars a Indiana Jones. Willow se točí kolem proroctví, které předpovídá, že královna Bavmorda z Nockmaaru ztratí jednoho dne svůj trůn díky dítěti, narozenému s mateřským znaménkem. Čarodějka má pod dohledem porody, aby se naplnění vize zabránilo. Jedno vybrané dítě je ale propašované z vězení, kde je držena jeho matka. Později na nemluvně narazí v lese děti farmáře Willowa, které ho přinesou domů. Netuší, že je to předurčená princezna Elora. Tak původní dobrodružství začíná.

Bez tatíčka Lucase

Pokud jde o samotný televizní seriál, není jasné, jestli se bude jednat pouze o přímé pokračování filmu, nebo bude věnována pozornost událostem z knih Chronicles of the Shadow War. Ty psal jako spoluautor sám Georgie Lucas. Spolu s ním se na nich podílel Chris Claremont, legendární autor komiksů Uncanny X-Men pro Marvel Comics. Trilogie je zasazena 15 let po událostech filmu a hlavní hrdinkou je dospívající princezna Elora Danan, kterou Willow jako malou ochraňoval. Madmartigan, kterého hrál Val Kilmer, byl v první knize zabit, stejně jako princezna Sorsha. Jejich postavy se tak určitě nevrátí. Ale teď už drží otěže příběhu Disney.

Jak se dnes stává novým trendem, role hlavních hrdinů se přesune hned na tři mladé herečky: Erin Kellyman, Ellie Bamber a Cailee Spaeny. S jakými triky přijde Willow tentokrát a jestli to bude stačit na upoutání diváků, to odhalí premiéra seriálu v roce 2022.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?