Wrong Turn 2021: Pach krve je zpět, ale zmutovaní kanibalové chybí

Série Wrong Turn, u nás Pach krve, se stala po šesti filmech známou mezi fanoušky krvavých hororů. První z béčkových masakrů se objevil v roce 2003 a každé další pokračování tradičně snižovalo kvalitu směrem dolů. Pach krve 6: Krvavý hotel (2014) tak znají už jen ti nejzvědavější fanoušci série. Výsledkem je, že nový film vynechal staré známé kanibaly, včetně uječeného Three Fingers s lukem. A právě tady Wrong Turn 2021 rozděluje diváky: jedni vítají nový směr filmu, druzí tvrdí, že je název zavádějící.

Nejsme tu sami… už zase

Roli zla v divočině zaujímá kult, který se nazývá Foundation. Tihle lesní lidé nemají rádi, když někdo naruší jejich primitivní izolovaný život. Právě této chyby se dopustí skupina mladých turistů, takže na boj o přežití v hlubokých lesích dojde. Podle nových norem samozřejmě nesmí chybět rasově smíšené a homosexuální páry. Wrong Turn 2021 má kupodivu nápad i originální děj, pokud pomineme skupinku na výletě mimo civilizaci. Scénář stvořil Alan B. McElroy, který napsal i první Pach krve. Kdo ale čeká krvavý slasher horor, ten bude hodně zklamaný.

Wrong Turn 2021: Pach krve je zpět, ale zmutovaní kanibalové chybí
zdroj: youtube.com

Zcela nový projekt

Kritici mají pravdu, že i když se o snímku mluvilo jako o sedmém Pachu krve, s původními filmy nemá prakticky vůbec nic společného. Není to ani reboot originálu, takže jen využívá zavedené značky. Zmutovaná banda z lesní chatrče je pryč a mnohým bude chybět. Série už ale neměla ve stále stejné podobě co dalšího nabídnout. Ze zabíjení pomocí zahradního náčiní nebo těžkých strojů už se vytěžilo maximum, takže se tento krok zdá být logický. Ale povedlo se to?

Krvavá lázeň tentokrát není

Nový prvek násilí, izolované společenství v lese, za sebou má údajně 170 let tradice, což postrádá na důvěryhodnosti, když se ztratíte na Apalačské stezce. Na to horory nikdy nehrály, ale Wrong Turn 2021 se o realističnost snaží, takže to nesedí, stejně jako původ klanu. Ten byl údajně založen jako reakce na éru Občanské války, ale žádný „život, svoboda a snaha o štěstí“ se tady nekoná. Místo toho tu máme neolitické barbary, oblečené jako ze Hry o trůny. Jejich estetika mohla v rámci žánru nabídnout mnohem víc. Absenci pořádného krveprolití vynahrazuje jen překvapivý závěr.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.