Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest

Připravte si doma zdravý sirup z bylinek, které si obstaráte jednoduše venku. Sedmikráskový sirup lze použít místo klasické šťávy na dochucení vody, ale je možné jím i sladit čaj, případně polít palačinky, lívance nebo zmrzlinu. Kromě své chuti působí protizánětlivě a má blahodárné účinky na činnost ledvin a močových cest.

Ingredience

  • 500 sedmikráskových květů
  • 1000 ml převařené horké vody
  • 400-600 g cukru dle uvážení
  • 1 citrón
  • 1 plná lžička kyseliny citrónové
Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Postup

Květy sedmikrásek bez stonků lehce propláchněte, aby se zbavily případných drobných broučků nebo mšic. Vložte je do hrnce a zalijte převařenou horkou vodou. Přidejte k nim citrón, nakrájený na plátky. Poté nechte sedmikrásky louhovat 24 hodin. Následující den vodu ze sedmikrásek sceďte přes cedník do jiného hrnce. Přidejte cukr a kyselinu citrónovou a dejte vařit na mírný plamen, dokud se cukr nerozpustí a sedmikráskový sirup nezačne houstnout. Pak už ho můžete přelít do vyvařených láhví, které po uzavření otočte na 10 minut dnem vzhůru, což pomůže zakonzervování. A máte hotovo.

Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.