Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest

Připravte si doma zdravý sirup z bylinek, které si obstaráte jednoduše venku. Sedmikráskový sirup lze použít místo klasické šťávy na dochucení vody, ale je možné jím i sladit čaj, případně polít palačinky, lívance nebo zmrzlinu. Kromě své chuti působí protizánětlivě a má blahodárné účinky na činnost ledvin a močových cest.

Ingredience

  • 500 sedmikráskových květů
  • 1000 ml převařené horké vody
  • 400-600 g cukru dle uvážení
  • 1 citrón
  • 1 plná lžička kyseliny citrónové
Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Postup

Květy sedmikrásek bez stonků lehce propláchněte, aby se zbavily případných drobných broučků nebo mšic. Vložte je do hrnce a zalijte převařenou horkou vodou. Přidejte k nim citrón, nakrájený na plátky. Poté nechte sedmikrásky louhovat 24 hodin. Následující den vodu ze sedmikrásek sceďte přes cedník do jiného hrnce. Přidejte cukr a kyselinu citrónovou a dejte vařit na mírný plamen, dokud se cukr nerozpustí a sedmikráskový sirup nezačne houstnout. Pak už ho můžete přelít do vyvařených láhví, které po uzavření otočte na 10 minut dnem vzhůru, což pomůže zakonzervování. A máte hotovo.

Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?