Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest

Připravte si doma zdravý sirup z bylinek, které si obstaráte jednoduše venku. Sedmikráskový sirup lze použít místo klasické šťávy na dochucení vody, ale je možné jím i sladit čaj, případně polít palačinky, lívance nebo zmrzlinu. Kromě své chuti působí protizánětlivě a má blahodárné účinky na činnost ledvin a močových cest.

Ingredience

  • 500 sedmikráskových květů
  • 1000 ml převařené horké vody
  • 400-600 g cukru dle uvážení
  • 1 citrón
  • 1 plná lžička kyseliny citrónové
Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Postup

Květy sedmikrásek bez stonků lehce propláchněte, aby se zbavily případných drobných broučků nebo mšic. Vložte je do hrnce a zalijte převařenou horkou vodou. Přidejte k nim citrón, nakrájený na plátky. Poté nechte sedmikrásky louhovat 24 hodin. Následující den vodu ze sedmikrásek sceďte přes cedník do jiného hrnce. Přidejte cukr a kyselinu citrónovou a dejte vařit na mírný plamen, dokud se cukr nerozpustí a sedmikráskový sirup nezačne houstnout. Pak už ho můžete přelít do vyvařených láhví, které po uzavření otočte na 10 minut dnem vzhůru, což pomůže zakonzervování. A máte hotovo.

Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?