Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest

Připravte si doma zdravý sirup z bylinek, které si obstaráte jednoduše venku. Sedmikráskový sirup lze použít místo klasické šťávy na dochucení vody, ale je možné jím i sladit čaj, případně polít palačinky, lívance nebo zmrzlinu. Kromě své chuti působí protizánětlivě a má blahodárné účinky na činnost ledvin a močových cest.

Ingredience

  • 500 sedmikráskových květů
  • 1000 ml převařené horké vody
  • 400-600 g cukru dle uvážení
  • 1 citrón
  • 1 plná lžička kyseliny citrónové
Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Postup

Květy sedmikrásek bez stonků lehce propláchněte, aby se zbavily případných drobných broučků nebo mšic. Vložte je do hrnce a zalijte převařenou horkou vodou. Přidejte k nim citrón, nakrájený na plátky. Poté nechte sedmikrásky louhovat 24 hodin. Následující den vodu ze sedmikrásek sceďte přes cedník do jiného hrnce. Přidejte cukr a kyselinu citrónovou a dejte vařit na mírný plamen, dokud se cukr nerozpustí a sedmikráskový sirup nezačne houstnout. Pak už ho můžete přelít do vyvařených láhví, které po uzavření otočte na 10 minut dnem vzhůru, což pomůže zakonzervování. A máte hotovo.

Sedmikráskový sirup podporuje činnost ledvin a vylučovacích cest
zdroj: labeta.cz

Podobné články

Nejoblíbenější

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.

Kolik lidí zabijí žraloci během jednoho roku?

Žraloci jsou fascinující tvorové s velmi špatnou reputací. Za kolik lidských životů ročně jsou ve skutečnosti zodpovědní?

Máte pocit, že vás vaše kočka neposlouchá? Podle studie je to nejspíš fakt

Pokud máte kočku, často můžete mít podezření, že vás neposlouchá. Vysvětlení přináší studie, zaměřená na reakce koček na různé hlasy.