The Flash: Michael Keaton se ve filmu vrací jako Batman

Michael Keaton se objeví jako Batman ve snímku The Flash, jak potvrdila hercova castingová agentura. Zpráva o tom, že se Keaton vrátí ke své ikonické roli z filmu Batman (1989) a Batman se vrací (1992) v sólovém snímku Flashe se zdála v roce 2020 jako výstřel do tmy, navíc sám Keaton návrat zpochybnil. Nyní je všechno jasné a režisér Andy Muschetti vysvětlil, že snímek The Flash sjednotí různé DC filmové vesmíry.

Natáčení filmu už začalo. V titulní roli se jako Barry Allen/Flash ukáže opět Ezra Miller, který roli ztvárnil v Lize spravedlnosti. Na palubě je i Sasha Calle jako Supergirl a Kiersey Clemons v roli Iris West, přítelkyně Barryho Allena. Ta se měla objevit už v Lize, ale její scény byly z kinosestřihu odstraněny. Ve snímku se navíc počítá s návratem jak Bena Afflecka, tak nyní potvrzeného Michaela Keatona. Oba ztvární různé podoby Bruce Waynea.

Překvapený byl i sám herec

Zatím není jasné, jestli se Keaton ve snímku The Flash ukáže jako Batman nebo pouze jako Bruce Wayne. I drby o jeho obsazení kolovaly dřív, než herec nabídku vůbec dostal. První snímky z natáčení odhalují Wayne Manor, tedy miliardářovo proslulé sídlo, ale další podrobnosti ještě nejsou. Setkání Barryho Allena a Keatonova Batmana naznačuje, že bude tato inkarnace Bruce Waynea navazovat na snímek Batman se vrací a ignorovat poslední dva filmy této kontinuity, tedy snímky Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997). Bude zajímavé sledovat, jak se Keaton vrací po více než třiceti letech ve své dnes už ikonické roli.

The Flash Batman Michael Keaton
zdroj: Warner Bros. / DC Comics

Obsazení Michaela Keatona jako Batmana byla ve své době kontroverzní volba. Keaton se fanouškům zdál málo vysoký a jako Bruce Wayne nevhodný, protože byl tehdy známý především ze situačních komedií. Kdyby existovaly koncem 80. let sociální sítě, vyvstává otázka, jestli by Keatonovo obsazení vyvolalo stejně negativní reakce, jako když byl do role Batmana mnohem později potvrzený Ben Affleck.

Oba herci svými výkony nakonec přesvědčili kritiky i velkou část publika. Keaton byl přijatý velmi dobře a po mnoha letech se stal Batman od Tima Burtona kultovním snímkem. V pokladnách kin utržil v době premiéry tolik, že spolu herec i režisér natočili pokračování. Keaton do role v očích diváků zkrátka patří. Jak zapadá jeho obsazení do snímku The Flash bude jistě brzy odhaleno.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.