Nová Černá vdova se objeví v televizní sérii Hawkeye

Florence Pugh nastupuje jako Yelena Belova, nástupkyně zesnulé Natashi a nová Černá vdova. Po snímku Black Widow (2021) se blíže představí na kanále Disney+ v televizní sérii Hawkeye. Ale jakou roli bude mít v MCU? V komiksové předloze jsou Yelena Belova a Natasha Romanoff soupeřky o pozici Černé vdovy. Začíná být ale jasné, že filmový verze postavy bude mít s druhou assassinkou zcela odlišný vztah.

Sesterské shledání

Snímek Black Widow se odehrává krátce po událostech filmu Kapitán Amerika: Občanská válka. Natasha je na černé listině kvůli porušení Sokovijské dohody a musí požádat o pomoc svoji starou „rodinu“ v Rusku. Vztah s Yelenou je sesterský a i když se vzájemně popichují, jsou opravdové přítelkyně. Florence Pugh zpočátku mluvila o svém nástupu do MCU ostýchavě, ale když se potvrdilo, že se Černá vdova objeví v minisérii Hawkeye, spekulace o její roli nabraly na intenzitě.

Předávání štafety a nové postavy

Série Hawkeye se zřejmě tematicky zaměří na odkaz Clinta Bartona, lučištníka Avengers. V tv show se představí Hailee Steinfield jako Kate Bishop, která v komiksu přebírá štafetu jako Hawkeye. Dále se objeví Alaqua Cox jako Maya Lopez, která převezme identitu Ronina. Obě tyto „verze“ odkazu Clinta představují dvě stránky mince: jedna jako Avenger, druhá jako assassin. Prostřednictvím Yeleny, Natashiny sesterské postavy, bude náš známý lučištník konfrontován s dalším aspektem své minulosti. Byl to právě on, kdo Natashu přemluvil k opuštění její „rodiny“ a připojení k SHIELDu. Série Hawkeye tak bude mít zajímavou dynamiku.

Odkrývání minulosti

Nejspíš to bude také hluboce emotivní. Hawkeye se odehrává někdy po událostech v Avengers: Endgame, což znamená, že Natasha Romanoff zemřela. Spider-Man: Daleko od domova ukázal, že Avengers důkazy o cestování časem skryli před celým světem, takže museli o smrti Natashi lhát. Není těžké si představit, že Yelena hledá Clinta, aby zjistila pravdu o tom, co se Nat stalo. Je také možné, že bude mít Yelena v MCU svou vlastní historii s Clintem a oba už se v minulosti setkali. Série Hawkeye tak bude skutečným dovršením ságy o Black Widow v podání Scarlett Johansson.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.