Nová Černá vdova se objeví v televizní sérii Hawkeye

Florence Pugh nastupuje jako Yelena Belova, nástupkyně zesnulé Natashi a nová Černá vdova. Po snímku Black Widow (2021) se blíže představí na kanále Disney+ v televizní sérii Hawkeye. Ale jakou roli bude mít v MCU? V komiksové předloze jsou Yelena Belova a Natasha Romanoff soupeřky o pozici Černé vdovy. Začíná být ale jasné, že filmový verze postavy bude mít s druhou assassinkou zcela odlišný vztah.

Sesterské shledání

Snímek Black Widow se odehrává krátce po událostech filmu Kapitán Amerika: Občanská válka. Natasha je na černé listině kvůli porušení Sokovijské dohody a musí požádat o pomoc svoji starou „rodinu“ v Rusku. Vztah s Yelenou je sesterský a i když se vzájemně popichují, jsou opravdové přítelkyně. Florence Pugh zpočátku mluvila o svém nástupu do MCU ostýchavě, ale když se potvrdilo, že se Černá vdova objeví v minisérii Hawkeye, spekulace o její roli nabraly na intenzitě.

Předávání štafety a nové postavy

Série Hawkeye se zřejmě tematicky zaměří na odkaz Clinta Bartona, lučištníka Avengers. V tv show se představí Hailee Steinfield jako Kate Bishop, která v komiksu přebírá štafetu jako Hawkeye. Dále se objeví Alaqua Cox jako Maya Lopez, která převezme identitu Ronina. Obě tyto „verze“ odkazu Clinta představují dvě stránky mince: jedna jako Avenger, druhá jako assassin. Prostřednictvím Yeleny, Natashiny sesterské postavy, bude náš známý lučištník konfrontován s dalším aspektem své minulosti. Byl to právě on, kdo Natashu přemluvil k opuštění její „rodiny“ a připojení k SHIELDu. Série Hawkeye tak bude mít zajímavou dynamiku.

Odkrývání minulosti

Nejspíš to bude také hluboce emotivní. Hawkeye se odehrává někdy po událostech v Avengers: Endgame, což znamená, že Natasha Romanoff zemřela. Spider-Man: Daleko od domova ukázal, že Avengers důkazy o cestování časem skryli před celým světem, takže museli o smrti Natashi lhát. Není těžké si představit, že Yelena hledá Clinta, aby zjistila pravdu o tom, co se Nat stalo. Je také možné, že bude mít Yelena v MCU svou vlastní historii s Clintem a oba už se v minulosti setkali. Série Hawkeye tak bude skutečným dovršením ságy o Black Widow v podání Scarlett Johansson.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?