Gal Gadot dostane $10 milionů za to, že jde Wonder Woman 1984 na HBO Max

Bonusový honorář 10 milionů dolarů dostane Gal Gadot za přesun snímku Wonder Woman 1984 na HBO Max. Studio Warner Bros. vydalo prohlášení, že se film objeví ve stejný den na HBO Max i v kinech. Uvedení filmu bylo ponecháno na Štědrý den poté, co už většina myslela, že bude premiéra znovu odložena díky nepolevující situaci kolem koronaviru po celém světě. Tento krok studia byl ale předzvěstí něčeho mnohem většího.

Filmová revoluce

Brzy poté vyšlo najevo, že mají Warner Bros. v plánu naložit stejně s celým svým filmovým panelem pro rok 2021. Studio v příštím roce vydá celkem 17 hlavních filmů, včetně několika očekávaných hitů jako Duna, The Suicide Squad, Godzilla vs Kong nebo Matrix 4. Předplatitelům nebude účtován žádný poplatek navíc a filmy zůstanou na platformě jeden měsíc. Tento netradiční krok vyvolal v celém odvětví šok.

Jedna z velkých obav kolem tohoto formátu vydání se týkala zpětných plateb pro hlavní hvězdy studia. Vypadá to, že si Gal Gadot vyjednala za tento krok kompenzaci. Herečka podle informací obdrží kromě honoráře za roli dalších zhruba 10 milionů dolarů. Režisérka Patty Jenkins obdrží podobný obnos. Dodatečná platba je výsledkem jednání mezi právníky Gadot, Jenkins a studia Warner Bros.

Gal Gadot má $10 milionů za to, že jde Wonder Woman 1984 na HBO Max
zdroj: warnerbros.com

Snaha nepřijít ještě o víc

Hlavní hvězdy velkého kalibru obvykle dostávají zpětný doplatek, který je podmíněný částkou, jakou film vydělá v kinech. Přetrvávající pandemie koronaviru ale zcela mění způsob, jakým sledujeme filmy (prozatím). Je v podstatě zaručené, že snímek nedosáhne na stejné pokladní výsledky, jako za běžných podmínek. Přesun Wonder Woman 1984 na HBO Max významně sníží tyto již snížené výnosy, takže je zaručená výplata pro Gal Gadot snazší cesta, jak peníze získat.

A co ostatní?

Otázkou je, jak to bude s dalšími významnými herci, kteří mají aktuálně kontrakt s Warner Bros. I oni budou chtít pravděpodobně nějakou kompenzaci, srovnatelnou s penězi, které by vydělali, jak to stanovují jejich smlouvy. Stojí za zmínku, že Keanu Reeves a Will Smith zatím nedostali žádné bonusy za jejich filmy, které se chystají na HBO Max. Nejspíš si ale stále mohou vyjednat dohodu. Zprávy naznačují, že studio Warner Bros. průmysl svým krokem zaskočilo, což poskytlo protagonistům méně času na vyjednávání těchto podmínek. Wonder Woman 1984 těžila z týdnů trvajících debat, které po oznámení následovaly. Je pravděpodobné, že bude v nadcházejících dnech více interpretů hledat podobné podmínky.

HBO Max bude až do poloviny roku 2021 dostupné pouze ve Spojených státech. Teprve poté zamíří i do Evropy a Jižní Ameriky, kde nahradí stávající služby HBO Now nebo HBO GO.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.