Gillian Anderson v Česku natáčí válečné drama White Bird: A Wonder Boy Story

Gillian Anderson, čerstvě nominovaná na Zlatý Glóbus za její roli v seriálu The Crown, se přesunula do Prahy na natáčení filmu White Bird: A Wonder Boy Story. Snímek mapuje příběh mladé židovské holčičky, kterou během 2. světové války ukrývá rodina ve Francii, obsazenou nacisty. Gillian Anderson hraje Vivienne, která musí se svojí rodinou činit zásadní a těžko představitelná rozhodnutí.

Scénář grafické novely z pera americké spisovatelky Raquel J. Palacio napsal Mark Bomback, který se dříve postaral o snímky Smrtonosná past 4.0, Wolverine nebo Úsvit planety opic. Režíruje Marc Foster, který má na svém kontě filmy Quantum of Solace, Světová válka Z nebo oscarový Ples příšer z roku 2001.

Pobídky lákají světová filmová studia

Česká republika je i nadále vyhledávanou evropskou destinací pro natáčení. Minulý rok se zde dokončilo natáčení druhé řady seriálu Carnival Row od Amazonu a na jaře se tu chystá prequel snímku Nebezpečné známosti z produkce kabelové stanice Starz. Pražské exteriéry jsou dobře k vidění i v sérii The Falcon and The Winter Soldier od Marvel Studios.

Gillian Anderson skórovala v seriálu The Crown od Netflixu, kde famózně ztvárnila Margaret Thatcherovou, světoznámou předsedkyni britské vlády. Už dříve získala Zlatá glóbus a cenu Emmy za legendární Akta X. V současné době také hraje v seriálu Sexuální výchova ze stáje Netflix, který se letos objeví s třetí sezónou.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?