The Falcon and the Winter Soldier: je Bucky silnější než Kapitán Amerika?

Série The Falcon and the Winter Soldier jde do hloubky obou titulních postav a může se ukázat, že se Bucky do síly a schopností vyrovná Stevu Rodgersovi. Co víc, Bucky nemá jen vylepšené fyzické schopnosti jako Kapitán Amerika. Jeho protetická ruka z vibrania a trénink zabijáka, který prodělal během dlouholetého a opakovaného vymývání mozku, z něj dělají nebezpečnou zbraň. Spolu s technologií z Wakandy tak jeho schopnosti Kapitána Ameriku možná převyšují.

Souboje jeden na jednoho málokdy poskytují srovnání, pokud jde o MCU. Okolnosti v dané situaci totiž poskytnou vždy výhodu pro jednoho nebo druhého hrdinu. Bucky Barnes byl nejprve podroben experimentům Hydry a poté další sovětské technologii. O mnoho let později byla jeho mysl deprogramována ve Wakandě a jeho fyzické možnosti dále vzrostly, když dostal protézu z nezničitelného vibrania. Vedle spouštěcích slov, které z něj dělaly ultimátního bojovníka, dostal řadu vylepšení. Přestože neměl sérum super-vojáka jako Steve, získal James Bucky Barnes své schopnosti jiným způsobem.

Sovětský program Hydry

Experimenty, kterým se Bucky podrobil jako vězeň během prvního snímku Kapitán Amerika, u něho vypěstovaly vysokou odolnost. Jen díky této resistenci přežil svou vlastní smrt. Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera ukazuje, že pokud je Buckyho mysl pod kontrolou, dokáže čelit Kapitánovi i Natashe a oba jsou na něho krátcí. Něco z toho je sice způsobeno neochotou Stevea způsobit Buckymu trvalé zranění, ale ukazuje to, že je ovládaný Winter Soldier jako nezastavitelný bojový stroj.

The Falcon and the Winter Soldier Bucky Barnes Kapitán Amerika Avengers
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Přes odlišné životní zkušenosti stárnou Bucky i Kapitán Amerika zpomaleně. Přestože je Buckymu přes 100 let, na jeho odolnost nemá vysoký věk vliv. Barnes těží z mnoha experimentálních látek, které mu byly podávány, stejně jako ze značného času, stráveného v kryostázi. Část jeho fyzických možností samozřejmě spočívá v technologii protézy paže. I tak se ale pohybuje rychleji a udeří s daleko větší silou, než obyčejný člověk, i když ruku nepoužije. Jeho protéza je skvělá zbraň na obranu, podobně jako Kapitánův štít. Obzvlášť s její vibraniovou verzí.

Kdo má navrch?

Nakonec je težké rozhodnout, který ze dvou hrdinů je silnější, vzhledem k jejich velmi odlišným rolím. Winter Soldier byl osamělý assassin a extrémně nebezpečný jedinec, zatímco Kapitán Amerika je přirozený vůdce a bojovník za spravedlnost. Sovětský program Hydry zanechal Barnese plného lítosti a značně narušil jeho vnímání mezilidských vztahů. Bucky trpěl díky životu, který vedl, ale zároveň zůstal silný a nebezpečný. Tento rozpor je zajímavým tématem k prozkoumání. The Falcon and the Winter Soldier slibuje kombinaci charakterově motivovaného drama a akce, ve které bývalý Winter Soldier ukáže obě mince.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.