Iron Man: Marvel rozvine Tonyho odkaz v sériích Armor Wars a Ironheart

Tony Stark (Robert Downey Jr.) možná zemřel v Avengers: Endgame, ale Marvel vytvořil hned dvě šance, jak by se mohl v nadcházející budoucnosti MCU na kanále Disney+ objevit. Spider-Man: Daleko od domova ukázal, že je Tony po svém hrdinském sebeobětování milován po světě víc, než kdy dřív. Iron Man by mohl být součástí nových minisérií Armor Wars a Ironheart, přestože Robert Downey Jr. si už roli pro Disney+ nezopakuje.

War Machine nastupuje

Armor Wars dává konečně prostor pro opomíjeného člena Avengers, kterým je Plukovník James „Rhodey“ Rhodes, známý jako War Machine. Přestože patří do týmu, byl vždy v průběhu MCU jen vedlejší postavou. V Armor Wars bude Rhodey středem pozornosti, když se naplní „Tonyho nejhorší noční můra“ a technologie Iron Mana je ukradena a šířena mezi nepřáteli.

Je možné, že bude zápletka důsledkem toho, když Rhodey „ukradne“ oblek Tonymu ve filmu Iron Man 2. Když jej dočasně odevzdal americkému letectvu, Tonyho rival Justin Hammer (Sam Rockwell) získal na nějaký čas přístup ke Starkově technologii. Příběh Armor Wars zřejmě zapojí celé obsazení Iron Mana v MCU. Objevit by se mohla Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), Happy Hogan (Jon Favreau) a možná i Tonyho dcera Morgan (Lexi Rabe).

Iron Man: Marvel rozvine Tonyho odkaz v sériích Armor Wars a Ironheart
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Kdo je Ironheart

Mezitím, Ironheart představí v MCU zcela novou hrdinku Riri Williams (Dominique Thorne). Riri debutovala u Marvel Comics v roce 2016 a patří tak mezi úplně nové charaktery. Původně patnáctiletá afroameričanka je super-geniální a během imatrikulace na technologický institut (M.I.T.) si vytvořila vlastní verzi Iron Manovy zbroje. Mentorovaná samotným Tonym Starkem, později přímo získala Tonyho umělou inteligenci, aby ji navigovala uvnitř její zbroje. Nabízí se tak spojení s Pepper Potts a Stark Industries, protože Riri ponese přímý odkaz Iron Mana.

Iron Man: Marvel rozvine Tonyho odkaz v sériích Armor Wars a Ironheart
zdroj: Marvel Comics

Vystřídá Tony Jarvise?

Robert Downey Jr. si roli nezopakuje, už jen kvůli tomu, že by to vyvrátilo jeho epické rozloučení. Marvel ale může použít jeho hlas. Tak jako v komiksu Invicible Iron Man, Tonyho A.I. by mohla být součástí obleku Ironheart. To by jí umožnilo komunikovat se Starkem tak, jako to Tony dělal s Jarvisem nebo Friday. Díky množství materiálu s R.D. Jr. by se také mohl objevit v holografické podobě tak, jako na pohřbu v Avengers: Endgame, aby přednesl nějakou vlastní dříve nahranou zprávu. Flashbacky z předchozích filmů by mohly přinést další propojení do současnosti s příběhy Armor Wars a Ironheart.

Iron Man: Marvel rozvine Tonyho odkaz v sériích Armor Wars a Ironheart
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Tony je samozřejmě v MCU všudypřítomný. Rhodey nebo Riri by nejspíš viděli jeho podobiznu všude, kam by cestovali, jako to ukázal Spider-Man: Daleko od domova. A když už jsme u pavoučího hrdiny, Peter Parker by mohl s oběma komunikovat, protože stejně jako oni využívá Stark Tech a je součástí Iron Manovské „rodiny“ i Tonyho odkazu.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.