Iron Man je jediný původní Avenger, kterého Marvel nepřeobsadí ve Fázi 4

Iron Man je jediným originálním členem Avengers, který nemá žádnou náhradu v Marvel Cinematic Universe Fázi 4. Postava, kterou hrál Robert Downey Jr., odstartovala celou frančízu v roce 2008 filmem Iron Man, který natočil Jon Favreau. Od té doby se miliardář Tony Stark objevil v devíti filmech v rolích s různou mírou důležitosti, dokud se jeho cesta neuzavřela v globálním hitu Avengers: Endgame z roku 2019.

S potvrzením všech filmů tzv. Fáze 4 už známe podobu toho, jak bude MCU vypadat do budoucna. Objeví se známé, ale i úplně čerstvé tváře, a to jak na velkém plátně, tak na televizních obrazovkách kanálu Disney+.

Původní šestice Avengers se vymění

Kromě vyvrcholení Infinity Ságy znamenal závěr Endgame konec cesty nejen pro Iron Mana. Oblek na hřebík pověsili také Kapitán Amerika (Chris Evans) a Natasha Romanoff (Scarlett Johansson), přičemž z původní sestavy zůstali jen Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo) a Hawkeye (Jeremy Renner). Marvel za ně ale aktivně připravuje náhrady. Steve Rodgers oficiálně předal štít Samu Wilsonovi (Antony Mackie), jako další Černá vdova nastoupí Yelena Belova (Florence Pugh) a ve filmu Thor: Love and Thunder se stane z Jane Foster (Natalie Portman) další Thor.

Iron Man je jediný původní Avenger, kterého Marvel nepřeobsadí ve Fázi 4
zdroj: Marvel Comics

Vlastní televizní sérii na Disney+ získají Jennifer Walters/She Hulk a Hawkeye, který předá štafetu Kate Bishop. Iron Man je tak jediným hrdinou Fáze 1, který nemá jasnou náhradu ve Fázi 4.

Kdo možná neřekl poslední slovo?

To má několik důvodů. Iron Man je jediný hrdina, který ve filmové frančíze nemá další budoucnost. Black Widow také zemřela v průběhu Endgame, ale její sólo film, který se odehrává po ději v Kapitán Amerika 3: Občanská válka, dorazil později. Do dalšího děje by tak mohl teoreticky zasáhnout Steve Rodgers.

Iron Man je jediný původní Avenger, kterého Marvel nepřeobsadí ve Fázi 4
zdroj: Youtube

Příběh Tonyho Starka je ale uzavřený. Za zmínku stojí proměna charakteru v MCU, kdy byl Tony posedlý svým budoucím odkazem. Když si uvědomil, že jsou zbraně jeho výroby používány proti obyčejným lidem, divizi zbraní společnosti Stark Industries zastavil. Takový odkaz po sobě zanechat nechtěl, pokoušel se udělat ze světa bezpečnější místo. Hledal nové technologie a vyráběl stále dokonalejší obleky.

Ironheart nastoupí ve Fázi 5

V roce 2018 se objevil údajný scénář pro filmovou adaptaci Ironheart. To se nakonec potvrdilo a aktuálně je do role Riri Williams obsazena Dominique Thorne. Fáze 4 je kompletně rozvržená, takže to nebude hned, ale záměr už Marvel oficiálně oznámil. Riri Williams/Ironheart je Starkova nástupkyně v komiksech.

Iron Man je jediný původní Avenger, kterého Marvel nepřeobsadí ve Fázi 4
zdroj: marvel.com

Kromě toho je tu Peter Parker (Tom Holland), kterému dělal Tony osobně mentora. Pavoučí hrdina tak do jisté míry nese jeho odkaz, protože byl Spider-Man s Iron Manem v MCU těsně svázaný. Nadále využívá technologie pro své obleky a teď se bude muset odhodlat pro vlastní krok kupředu.

Nejoblíbenější filmový Avenger

Při pohledu zpět je ale naprosto v pořádku, že Marvel s nahrazením Iron Mana nespěchá. Není to třeba, protože je tu k dispozici dost dalších postav, na které se bude možné soustředit. Robert Downey Jr. ztvárnil Tonyho Starka brilantně a jeho postava si během let získala srdce milionů fanoušků. Je zbytečné říkat, že je jeho nahrazení v MCU velmi obtížné.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.