Kapitán Amerika John Walker je boxovací pytel Marvelu. Herec Wyatt Russell se tím baví

Nově představený Kapitán Amerika John Walker vyvolává u diváků spíše negativní ohlasy. V televizní show The Falcon and the Winter Soldier byl vládou vybrán, aby oblékl novou uniformu, dostal štít a stal se symbolem Spojených států místo Stevea Rodgerse. Bylo jasné, že se taková náhrada nesetká u fanoušků Marvel Studios s kladným přijetím.

John Walker byl uveden na konci první epizody a ve druhé došlo na „nechtěné“ setkání se Samem a Buckym, když se spolu ocitli v akci kvůli zastavení ujíždějících teroristů ze skupiny Flag-Smashers. Sam a Bucky logicky nemají Johna Walkera rádi a nijak to neskrývají. Stejný postoj vůči nové postavě zaujímají i fanoušci. Představitel role, herec Wyatt Russell, se v rozhovoru vyjádřil, že tuto nenávist vítá.

Nemám sociální média, ale přátelé mi zaslali některé věci, které byly prostě příliš dobré na to, abych je neviděl. Nejlepší z nich byl děda ze “Vzhůru do oblak” s helmou na hlavě. Je to fakt neuvěřitelné. Myslím, že kdokoli tohle udělal, zaslouží si nějaké ocenění. Je to lichotivé. Oni toho chlapa prostě nesnáší. Nenávidí ho! Byla to zábava, být boxovací pytel pro Marvel.

Kapitán Amerika John Walker je boxovací pytel. Wyatt Russell se tím baví
zdroj: Marvel Cinematic Universe

Občanská válka pokračuje

Když v první epizodě vystoupil John Walker jako nový Kapitán Amerika, bylo jasné, že bude postava černou ovcí. Epizoda 2 se ho pokusila humanizovat a přiblížila jeho minulost. Muž s nejlepšími preferencemi, s ukázkovou vojenskou kariérou, vyznamenáním a léty praxe. Marvel ukázal i jeho zranitelnou stránku, když o své nové práci pochybuje. Přesto diváci stále nejsou na jeho straně. Objevily se i náznaky toho, že není John Walker hoden Kapitánova štítu.

Důvod, proč není Wyatt Russell uražený nenávistí vůči jeho postavě Johna Walkera, je ten, že je přesně tohle záměr. V Marvel Studios pro jeho charakter tuto nenávist chtějí. John Walker neudělal nic špatného a dokonce opakovaně požádal Sama a Buckyho o spolupráci. Vzhledem k tomu, do čeho se oba protagonisté pustili ve třetí epizodě, dojde znovu na oživení otázek z filmu Kapitán Amerika 3: Občanská válka. Diváci budou mít možnost uvědomit si, díky čemu byl Steve tak dobrý v tom, co dělal. Cílem tvůrců celé série The Falcon and the Winter Soldier je ukázat, že je nejlepším kandidátem na post Kapitána Ameriky právě Sam.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.