Krotitelé duchů: Odkaz dorazí později. Premiéra se odkládá na listopad 2021

Očekávaný snímek Krotitelé duchů: Odkaz se znovu odsouvá, tentokrát na podzim. Film je pokračováním původních Krotitelů duchů z let 1984 a 1989, ale zaměří se na novou generaci. I tak se objeví herci z originálních filmů, jmenovitě Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Bill Murray, Sigourney Weaver a Annie Potts. Z nového dospělého obsazení zaujme „Ant-Man“ Paul Rudd.

Děj se točí kolem členů rodiny, kteří se stěhují do malého městečka na venkov. Tam zjišťují, že je jejich děda spojený s Krotiteli duchů, a oni teď musí pokračovat v jejich odkazu. Scénář a režii obstaral Jason Reitman, syn režiséra obou původních Krotitelů duchů, Ivana Reitmana. Nový snímek měl být uveden v červenci 2020, ale kvůli pandemii covid-19 se postupně posunul na březen 2021 a poté na červen 2021. Nově Sony stanovilo premiéru na 11. listopadu 2021.

zdroj: youtube.com/Sony Pictures Entertainment

Podzim nabitý filmy

Krotitelé duchů: Odkaz tak dorazí do kin týden před Mission: Impossible 7 a týden po Eternals od Marvel Studios. Podzimní sezóna bude opravdu přeplněná, protože podle všeho MGM tlačí No Time To Die až na 8. října a Universal nejspíš také znovu oddálí Rychle a zběsile 9. Kolují zvěsti, že Disney vydá Black Widow na svém kanále Disney+. Situace je pro filmový průmysl opravdu svízelná.

Na rozdíl od společností Viacom, Comcast nebo Disney, Sony nemá vlastní streamovací službu, na které by mohla vydávat svůj exkluzivní obsah. Musela by tak spoléhat na dohodu se streamery třetích stran, jako je Netflix nebo Amazon. To samozřejmě významně snižuje ziskovou marži. Společnost Sony už dříve Netflixu prodala animovaný film Connected, který bude uveden pod názvem The Mitchell vs The Machines. Vypadá to, že jistá ochota uzavřít nějakou dohodu tady je. Dává ale smysl, že chce mít Sony vydání velké značky jako Krotitelé duchů: Odkaz přímo pod sebou.

Kdo si počká, ten se dočká

Spolu s Krotiteli duchů dorazí později i Morbius, a to o celých sedm měsíců. Společnost Sony tak následuje stejný krok, který udělala i loni, kdy odsunula celý svůj plán pro rok 2020 na rok 2021. Na rozdíl od jiných studií, v Sony se rozhodli, že se svými největšími snímky počkají na chvíli, kdy budou znovu otevřené kinosály v plné kapacitě. Chtějí tak maximalizovat zisk. Když teď rok 2021 dorazil, zdá se, že bude čekání fanoušků na plánované filmy trochu delší.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?