No Time To Die odloženo o pět měsíců na duben 2021. Přežijí kina?

Daniel Craig se jako James Bond s diváky rozloučí později, než se očekávalo. No Time To Die byl prvním velkým snímkem, který svou premiéru přesunul kvůli pandemii koronaviru. Nově se ale mění i náhradní termín a film se tak přesune na duben 2021. Původní uvedení do kin v listopadu 2019 zhatila změna režiséra. Květen následujícího roku pak studio stornovalo v reakci na uzavřené kinosály a zdá se, že se situace v nejbližší době nezlepší.

Bond koronavirus nepřepere

Přesun z letošního května na listopad se zdál jako dostatečný, protože se obecně předpokládalo, že už nebude COVID-10 tak naléhavý problém. Kinům se ale nedaří, protože se potýkají s minimální návštěvností. Ve Spojených státech mají řetězce multikin většinu sálů zavřených úplně. Filmy jako Black Widow byly odloženy až na rok 2021 a ani No Time To Die nebude pokoušet svůj osud letos. Studio MGM a Eon Productions oznámily, že se film dostane do kin 2. dubna 2021.

No Time To Die odloženo o pět měsíců na duben 2021. Přežijí kina?
zdroj: 007.com

Tenet je odstrašující příklad

Za rozhodnutím odložit No Time To Die stojí neúspěch, který v kinech zaznamenal Tenet. Očekávaný blockbuster Christophera Nolana utržil globálně jen 300 milionů dolarů, z toho pouze 20 milionů na domácí půdě ve Spojených státech. To je katastrofální výsledek a filmová studia pochopila, že poslat své investice do kin teď znamená nulovou návratnost. Náhlá změna postoje studia MGM je tak pochopitelná i navzdory nedávnému marketingovému tlaku, jako nový plakát s listopadovým datumek nebo hudební videoklip s titulním singlem od Billie Eilish. Celá kampaň se bude muset nastartovat potřetí příští rok.

Přežijí kina aktuální situaci?

Zpoždění nového Bonda je ale velkou ranou nejen pro studio, ale také pro provozovatele kin. Odsunuté premiéry Wonder Woman 1984, Black Widow a No Time To Die znamenají, že kina nemají reálně co promítat. Do programu se tak vrací starší snímky, ale nabídka je celkově chudá. Velké blockbustery, které do sálů lákají diváky, v nabídce chybí. Jedná se tak o začarovaný kruh, kdy jsou lidé zdrženliví v návštěvách kina kvůli pandemii, ale provozovatelé zároveň nemají k dispozici obsah, který by je oslovil. Některé řetězce kin ve světě jsou na tom aktuálně ještě hůř, než kdyby byly úplně zavřené. Nezbývá než doufat, že to kina přežijí. Snad rok 2021 vyjde a všechny ty výživné odložené snímky bude vůbec kde promítat.

No Time To Die odloženo o pět měsíců na duben 2021. Přežijí kina?
zdroj: 007.com

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.