Piráti z Karibiku: kteří záporáci původní trilogie by se mohli vrátit?

Originální trilogie Piráti z Karibiku představila několik nezapomenutelných padouchů, kteří mají šanci objevit se v pokračování série. Nečekaný úspěch snímku Prokletí Černé perly z roku 2003 prolomil přesvědčení investorů, že diváci nemají o dobrodružné filmy s pirátskou tématikou zájem. O to se předtím postaral Ostrov hrdlořezů (1995), který finančně naprosto pohořel. Piráti z Karibiku zabodovali u kritiků i publika a Jack Sparrow v podání Johnyho Deppa se stal symbolem.

Disney, vlastník franšízy, aktuálně rozděluje fanoušky oznámením, že se Johny Depp nevrátí. Připravují se dva projekty, z nichž jedním je spin-off, kde si hlavní roli zahraje Margot Robbie. Fanoušci jsou presvědčeni, že franšíza nemůže fungovat bez Deppova piráta a ztratí na atraktivitě. Faktem zůstává, že se po nevýrazném  přijetí čtvrtého a pátého dílu ukázalo, že postava Sparrowa není vhodná jako hlavní tahoun děje. Na druhou stranu, původní trilogie režiséra Gore Verbinskiho představila různorodou řadu padouchů s nejrůznější motivací, mezi kterými se postava Jacka Sparrowa vyjímala. Tito záporáci by mohli posloužit jako skvělý most pro chystaný spin-off. Kdo má šanci se znovu objevit?

Barbossa

Piráti z Karibiku 6 Margot Robbie Johny Depp Jack Sparrow Barbossa Davy Jones
zdroj: The Walt Disney Company

Nejviditelnějším padouchem série Piráti z Karibiku, který se po trilogii vrátil v dalších sequelech, je Hector Barbossa. Hladce by tak mohl poskytnout spojení a zajistit kontinuitu mezi originálem a filmem s Margot Robbie. Barbossa sice zemřel na konci Salazarovy pomsty z roku 2017, ale to zřejmě nebude problém, protože se spin-off pravděpodobně vrátí k původní trilogii. Barbossa je největším hrdinou z představených padouchů a jeho stopa v sérii je nenahraditelná. S Jackem ho kromě rivality pojí i podobný osud a společná minulost, oddal Elizabeth s Willem, a nakonec se obětoval pro svou dceru Carinu. Je ideální postavou, která by spojila děj trilogie a nadcházející spin-off.

Davy Jones

Piráti z Karibiku 6 Margot Robbie Johny Depp Jack Sparrow Barbossa Davy Jones
zdroj: The Walt Disney Company

Naštvaný Davy Jones je naposledy k vidění v závěru pátého snímku jako hrozivý stín v ložnici znovushledaných postav Keiry Knightley a Orlanda Blooma. Fanoušky milovaná postava a jeden z nejmocnějších protivníků původní trilogie Piráti z Karibiku by tak mohl mít našlápnuto k potencionálnímu návratu. Ten by ale nejspíš znamenal, že se vrátí i Elizabeth a Will, kterým Davy Jones sliboval pomstu. Díky tomu se tento nápad jeví méně pravděpodobným, než v případě Barbossy, protože by to naprosto vykolejilo příběh nové hlavní hrdinky v podání Margot Robbie. Davy Jones by se tak musel objevit v nějakém dalším snímku franšízy.

Calypso

Piráti z Karibiku 6 Margot Robbie Johny Depp Jack Sparrow Barbossa Davy Jones
zdroj: The Walt Disney Company

Tia Dalma neboli Calypso je tragickou postavou, sužovanou nenaplněnou láskou k Davy Jonesovi. Zápletky čtvrtého a pátého dílu bojovaly s tím, že byli jejich padouši Černovous a Salazar vykresleni jako jednostranní a naprosto nenapravitelní zloduši. Návrat mocné Calypso by znamenal jemnější postavu se smutným příběhem. Přestože má téměř božské schopnosti, jejím cílem nebylo nikdy zabíjet lidi a byla pouze vedlejší postavou. Její osud s Davy Jonesem je tou nejvíce nedokončenou zápletkou série. Aby ji diváci viděli bez Jonese ale nedává smysl, takže by její návrat znamenal přesně to samé, co v jeho případě, a zdá se méně pravděpodobný.

Cutler Beckett

Piráti z Karibiku 6 Margot Robbie Johny Depp Jack Sparrow Barbossa Davy Jones
zdroj: The Walt Disney Company

Cutler Beckett byl velmi nepříjemným protivníkem, přestože byl člověkem bez nadpřirozených schopností. Jako zástupce Východoindické společnosti byl Beckett nelítostným byrokratem, který se po převzetí moci postaral o konec pirátství. Závěr třetího dílu Na konci světa znamenal Beckettovu záhubu, když mu jeho spletitý plán doslova vybouchl do tváře. Zdá se málo pravděpodobné, že by tento padouch znovu povstal, přestože jeho status nemilosrdného vyjednavače znamená, že by se mohl vynořit i ze záhrobí. Pokud někdo může zprostředkovat smlouvu s Davy Jonesem nebo jakoukoli nadpřirozenou entitou, která dokáže poskytnout nesmrtelnost, je to právě bezcitný Beckett.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.