Piráti z Karibiku 6: proč Disney sérii restartuje a Jack Sparrow se nevrátí

Piráti z Karibiku 6 se dávají pomalu do pohybu. Disney v současné době vyvíjí hned dva filmy pirátské frančízy, ale žádný z nich nebude přímým pokračováním předchozích pěti filmů. První píší scénáristé Craig Martin (Černobyl) a Ted Elliott (Piráti z Karibiku 1-4) a právě tady je naděje, že se možná objeví Johny Depp jako Jack Sparrow. Producent série Jerry Bruckheimer je velmi opatrný ohledně detailů, ale pokud k návratu Jacka dojde, bude to jen vedlejší role nebo krátké cameo.

Margot Robbie na palubě

Druhý snímek bude zcela novým začátkem série Piráti z Karibiku. Objeví se tu nové postavy s příběhy, které nejsou svázané s předchozími filmy. K snímku se aktuálně upsala Margot Robbie a na scénáři pracuje Christina Hodson, která napsala Birds of Prey. Snímek o Harley Quinn zrovna neoslnil a děj byl hodně bolavou ránou, takže doufejme, že Disney ví, co dělá. Snaha o návrat ženské síly je tady patrná, tak jak to bylo v plánu v původní trilogii s Elizabeth Swan v podání Keiry Knightley. Filmy se pak ale soustředily spíše na Jacka Sparrowa.

Piráti z Karibiku 6: proč Disney sérii restartuje a Jack Sparrow se nevrátí
zdroj: wikimedia commons

Plavba na nejistých vlnách byla cestou k pokladu

Prokletí Černé perly bylo v roce 2003 sázkou do loterie. Jerry Bruckheimer presvědčil Disneyho vyrobit snímek podle staré kultovní atrakce Disneylandu, Pirates of the Caribbean. Od neúspěchu Ostrova hrdlořezů (1995) všechny podobné filmy finančně propadly, takže o výsledek panovaly obavy. Všechno nakonec dopadlo ještě lépe, než se čekalo: Prokletí Černé perly dostalo pozitivní recenze a snímek vydělal 654 mil. dolarů celosvětově. Vysloužil si dokonce pět nominací na Oscara, včetně jedné pro Johnyho Deppa v kategorii nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Piráti z Karibiku 6: proč Disney sérii restartuje a Jack Sparrow se nevrátí
zdroj: Walt Disney Studios

Lotr jako hrdina a zátěž pro rozpočet

Pokračování Na vlnách podivna a Salazarova pomsta udělaly z Jacka centrální ohnisko, ale noví hrdinové i padouši v paměti nezůstali. Snímky postrádaly nádech, jaký dal prvním třem filmům Gore Verbinski. Ukázalo se, že karikatura rasta piráta není příliš vhodná na to utáhnout celý film. Zatím poslední Salazarova pomsta z roku 2017 pak vyčerpala nápady, co s postavou Jacka dělat dál. Svojí roli sehrály také nepříjemnosti Johnyho Deppa mimo obrazovku, ale problémový bukanýr představuje velkou zátěž hlavně pro rozpočet. Odhaduje se, že Piráti z Karibiku 6 mohou ušetřit 90 milionů dolarů jen tím, že se Johny Depp neobjeví.

Piráti z Karibiku 6: proč Disney sérii restartuje a Jack Sparrow se nevrátí
zdroj: Walt Disney Studios

Hlavně nepotopit restart

Fanoušci v online petici žádají, aby se Depp slavné role znovu ujal, ale zdá se, že Disney i publikum ztratilo o Jackovy kejkle zájem. Salazarova pomsta utržila 795 mil. dolarů celosvětově, ale rozpočet byl 320 milionů a snímek ve Spojených státech vydělal méně, že Prokletí Černé perly. To samé platí pro nejdražší film produkce, Na vlnách podivna (2011), kde se rozpočet vyšplhal na obludných 379 mil. dolarů. Kvůli všemu dohromady tak Disney s návratem Jacka nepočítá. Ve hře je spekulace, že pokud se přece jen postava objeví, možná se hrdinsky obětuje, jako Barbossa v posledních Pirátech nebo Tony Stark v Endgame. Piráti z Karibiku 6 ale mají budoucnost bez Jacka Sparrowa, protože Disney nehodlá nechat značku ležet.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.