Star Wars: Kenobi se začne natáčet v březnu 2021

Star Wars: Kenobi, samostatná série pro kanál Disney+, má začít natáčení v březnu. Ewan McGregor je v roli potvrzený a jako Jedi Knight Obi-Wan Kenobi se vrací do universa Hvězdných válek. Koncept seriálu zatím počítá s jednou sezónou, která se bude odehrávat mezi koncem Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů a počátkem, který to všechno odstartoval, tedy Epizodou IV – Nová naděje. Budeme tak svědky toho, jak Obi-Wan přináší malého Lukea Skywalkera k jeho tetě a strýci na pouštní planetě Tatooine.

Star Wars: Kenobi se začne natáčet v březnu 2021
zdroj: starwars.com

Jak všichni dobře víme, Obi-Wan se poté skrývá na Tatooine a žije jako poustevník pod jménem Ben. Nad malým Lukem z dálky bdí a drží ochrannou ruku. V originále z roku 1977 hrál roli samozřejmě herec Alec Guiness. Když se ale sága vrátila v čase v roce 1999 s Epizodou I – Skrytá hrozba, Ewan McGregor představil Obi-Wana jako mladého padawana, který si u diváků hned získal oblibu.

Objeví se další známí herci?

Je to poprvé, co se herec k roli vrátí od Epizody III z roku 2005. Zároveň bude také prvním, kdo uvede svou postavu ze Star Wars do hraného seriálu. Žádný další casting série Kenobi zatím nebyl odhalen, ale spekuluje se, že by se mohl objevit Hayden Christensen jako Anakin Skywalker. Pravděpodobní jsou také Luke a Leia v dětských verzích.

Star Wars: Kenobi se začne natáčet v březnu 2021
zdroj: starwars.com

Mandalorian se osvědčil

První sezóna seriálu Mandalorian ukázala, že natáčet Hvězdné války pro živé televizní vysílání je šikovný krok. Série byla přijata fanoušky s velkým nadšením. McGregorův Obi-Wan Kenobi je vrcholem prequelové trilogie, který blíže představí vstup do původní trilogie Hvězdných válek. Jsou to dobré zprávy, protože většinu času panoval strach, že Star Wars: Kenobi nikdy nevznikne. S využitím nové generace technologií z přípravy Mandaloriana může být série Kenobi nejočekávanějším vstupem do ságy od dob, kdy Disney poslal do kin Epizodu VII – Síla se probouzí.

Podobné články

Nejoblíbenější

Skutečně dokážeme cítit pach strachu a dalších emocí?

Při komunikaci se spoléháme hlavně na jazyk a zrak. Jak podstatnou roli hraje u lidí nos a dokážeme pomocí čichu cítit strach?

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?