The Batman: režisér vysvětlil hrubý vzhled nového obleku a Batmobilu

Režisér snímku The Batman, Matt Reeves, vysvětlil návrhy Batsuitu a Batmobilu v novém filmu, včetně důvodu jejich „hrubého“ vzhledu. Další sólový film Temného rytíře se původně začal plánovat jako vstup do DC Extended Universe, přičemž na scénáři i produkci se podílel Ben Affleck, který měl zároveň hrát hlavní roli. Později předal svoje povinnosti Mattu Reevesovi, aby následně odešel z vlastních důvodů.

Vracíme se na začátek

Reeves film nakonec odsunul stranou od DCEU a stvořil nový restart Batmanovy filmové frančízy, jejímž cílem je posun směrem k mladší inkarnaci hrdiny. The Batman zastihuje Bruce Waynea během druhého roku boje se zločinem v Gotham City. Tady rozkrývá hlubokou síť korupce, která má vazby na minulost jeho rodiny. Do toho musí vystopovat záhadného sériového vraha, který si říká The Riddler (Hádankář). Ten se zaměřuje na členy gothamské elity, ale i samotného Bruce Waynea, a navíc zdánlivě ví o jeho dvojí identitě.

Batsuit si tentokrát obléká Robert Pattinson. Zöe Kravitz se objeví jako Selina Kyle/Catwoman, Paul Dano jako Riddler, Jeffrey Wright jako policejní poručík Jim Gordon a Colin Farrell jako další ikonický Batmanův protivník, Oswald Cobblepot, známý jako Penguin neboli Tučňák. Samozřejmě nechybí nerozlučný Alfred Pennyworth, kterého zahrál „Glum“ Andy Serkis.

Udělej si sám

Fanoušky v trailerech zaujal nový, hrubý a „surový“ design Batmanova obleku a Batmobilu. Matt Reeves v rozhovoru pro Total Film vysvětlil důvod, kterým je fakt, že si vybavení navrhl Bruce Wayne sám. Reeves doslova řekl:

Je na této obsedantní misi. Je to bohatý chlap, který je schopen použít peníze na tyhle věci, ale dělá je sám. Takže jsem chtěl, abyste na té praktické úrovni viděli švy na všem, co udělal. Švy na obleku, švy na kápi. Můžete vidět, že to všechno dělá sám, že to auto staví ve své garáži. Můžete vidět jeho hrubost. Muselo tam být určité nedodělání, ne naleštěná kvalita. Auto potřebuje očividně výkon a akceleraci, takže jsem si pomyslel, že by mělo být jako muscle car. Oblek je potřeba, aby ho ochránil, takže vyžaduje, aby vypadal téměř jako taktický, jako výstroj pro zásahy.

The Batman
zdroj: Warner Bros. Pictures

Batman jezdí jako Šílený Max

Změny designu pro Batsuit a Batmobile byly předmětem diskuze mezi fanoušky během produkce filmu. Na rozdíl od předchozích vzhledů Temného rytíře ve filmech má nový oblek uhlazenější design. Ten se lépe hodí k Pattinsonově postavě, vzhledem k tomu, že herec před začátkem natáčení uvedl, že nepodniká žádné extra cvičební režimy pro nabrání svalové hmoty navíc. Nový Batmobile si získal pozornost pro svůj design klasického muscle car z 60. a 70. let. Vzhledem k tomu, že se The Batman odehrává během druhého roku boje maskovaného mstitele proti zločinu, dává smysl, že samotářský miliardář stále upravuje své vybavení a hledá na něm nedodělky. Časem tak jeho nástroje dostanou další upgrade. The Batman je v našich kinech od 3. března 2022.

zdroj: Comic Book Movie

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.