Captain America 4: co čeká Sama po sérii The Falcon and the Winter Soldier?

Práce na filmu Captain America 4 se dávají pomalu do pohybu. Jakou budoucnost má Sam Wilson v MCU po událostech v The Falcon and the Winter Soldier? Druhá televizní show Disney+ od Marvelu se zabývá vzestupem a pádem Johna Walkera, vykoupením minulosti Buckyho Barnese, temným tajemstvím prvního absolventa programu Supervojáka a odhalením Sharon Carter jako Power Brokera. Hlavním příběhem byla především Samova cesta k tomu stát se novým Kapitánem Amerikou.

V návaznosti na Avengers: Endgame, kde si ho vybral jako svého nástupce sám Steve Rodgers, se série věnuje okolnostem, během kterých se Sam potýká s váhou odkazu, který by měl převzít. Snímek Captain America 4 je nyní ve vývoji a pracuje na něm Malcolm Spellman, showrunner série The Falcon and the Winter Soldier. Show se také vrátí s druhou sezónou pod názvem Captain America and the Winter Soldier.

Série otevírá nové otázky

Televizní série nechala ve vzduchu viset mnoho vláken, kterými se může Captain America 4 zabývat. John Walker převzal novou identitu jako US Agent, Sharon Carter byla očištěna vládou a přitom konspiruje jako Power Broker, Zemo zůstává uvězněný na Raftu, to vše bude mít svojí návaznost v MCU, potažmo budoucím filmu Captain America 4. Souběžně s tím byla nastavena půda pro týmy Thunderbolts nebo Dark Avengers, které by mohly debutovat v MCU. Záleží pouze na tom, jak Marvel Studios látku uchopí.

Captain America 4 Sam Wilson Kapitán Amerika Falcon a Winter Soldier
zdroj: Disney / Marvel Studios

Spolu se Samem se v Captain America 4 vrací i Bucky Barnes. Jejich vzájemná dynamika byla v podstatě klíčovým faktorem celé show a její pokračování je nezbytné i pro film. Ten by mohl ukázat, že se Joaquin Torres stane novým Falconem, což už proběhlo na stránkách komiksu. Je ale otázkou, které dějové oblouky z televizní série dostanou prostor ve filmu a které bude řešit 2. sezóna seriálu.

Samova další budoucnost v MCU

Kromě filmu a další řady seriálu by se mohl Sam Wilson ukázat v sérii Armor Wars, která bude řešit problém Starkovy technologie ve špatných rukách. Hlavním protagonistou je Rhodey alias War Machine, který pracuje pro vládu, stejně jako Sharon Carter. Ta se v závěru Falcon & Winter Soldier zmiňuje o přístupu k novým technologiím a zbraním pro černý trh. To by mohlo přivést Sama na palubu, stejně jako série Secret Invasion. Ta se bude zabývat škodami, které způsobila rasa Skrullů infiltrací mezi světové vůdce. Znovu se setkáme s Nickem Furym v podání Samuela L. Jacksona. Ve hře je také tajemná Valentina, která pomáhá Johnu Walkerovi.

Samova účast v těchto projektech jsou jen spekulace. Zaručené je, že se Sam kromě Captain America 4 a 2. řady televizní série vrátí v Avengers 5, kde zastane roli vůdce nového týmu. Přestože ještě snímek nemá žádné pevné oznámení, očekává se až někdy v roce 2024.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.