Riddick 4: scénář je hotový, Vin Diesel potvrdil natáčení v Austrálii

Vin Diesel uvedl, že je scénář k filmu Riddick 4: Furya dokončený a natáčení bude probíhat v Austrálii. Kromě role Dominica Toretta v sérii Rychle a zběsile by se dal Riddick označit za druhý nejoblíbenější charakter, jaký Diesel ve filmu ztvárnil. Akční sci-fi odstartovalo v roce 2000 snímkem Černočerná tma (Pitch black), který se odehrává ve 28. století. Antihrdina skončí na planetě, která je zamořená netvory. Ti loví pouze v noci a právě nastává měsíc trvající zatmění slunce.

Znovu do stejné řeky

Nakonec vznikla dvě nepříliš úspěšná pokračování, Riddick: Kronika temna (2004) a Riddick (2013). Poslední film je navíc kritizován jako remake prvního snímku, pouze se změnou prostředí. Kromě toho vznikly i dva herní tituly. Čtvrtý film byl podle drbů otázkou času, a zrežíruje ho opět David Twohy, který se podílel i na všech předchozích scénářích. Děj sleduje Riddicka, když objeví svou domovskou planetu (Furya), ale musí čelit hrůzám, které se mu postaví do cesty. Diesel se k tomu vyjádřil v rozhovoru.

„David Twohy napsal skvělý scénář. Je jen otázkou načasování, kdy dostaneme příležitost to natočit. Točíme v Austrálii a bude to čtvrtá část téhle série, což je skvělé. Scénář už je kompletně hotový. Dá se konečně říct, že se posouváme směrem vpřed k natáčení čtvrté kapitoly Riddicka.“

Fanoušek her, komiksů a fantasy

Vin Diesel nemá o práci nouzi. Rychle a zběsile 9 ukázalo, že diváci kin mají o šílené kousky jeho party stále zájem. Herec se podílí na chystaném snímku Avatar 2 od Jamese Camerona a nadále propůjčí svůj hlas Grootovi v pokračování Strážci galaxie 3. Kromě toho produkuje a dabuje animovaný seriál ARK, který je stejnojmenným titulem k počítačové hře. Ta vyšla v roce 2017 pod názvem Ark: Survival Evolved a Diesel prohlásil, že na ní nahrál přes 1000 hodin. Na pokračování ARK 2 se herec kreativně podílí a objevil se i v upoutávce.

Přes další pokračování zůstává v srdcích fanoušků první ztvárnění Riddicka tím nejlepším. Přestože se jedná o vetřelecky laděné akční béčko, snímek měl nápad i atmosféru a ve své době získal mezi diváky popularitu. I když zatím zůstává Riddick 4: Furya bez větších podrobností, je konečně jasné, že se dá natáčení do pohybu. Kromě toho se mluví i o možném plánu vydat Riddicka také jako další počítačovou hru.

Podobné články

Nejoblíbenější

Válka o Falklandy: 40 let po konfliktu je „speciální operace“ na ostrovech stále nezacelená rána

Vždy během května jsou Las Malvinas v Argentině v centru pozornosti. Válka o Falklandy je pro spoustu místních stále živým tématem.

Obnovitelné zdroje energie: je možné jimi ze 100 % zásobovat Zemi?

Nenaplnitelná utopie nebo budoucnost přežití lidstva? Mohou naší planetu ze 100 % zásobovat pouze obnovitelné zdroje energie?

Londýnská mapa veřejných toalet? Skrytý průvodce pro gaye

Nenápadný průvodce po veřejných toaletách města navedl "uvědomělého" čtenáře na ta správná diskrétní místa pro náhodnou schůzku.