Riddick 4: scénář je hotový, Vin Diesel potvrdil natáčení v Austrálii

Vin Diesel uvedl, že je scénář k filmu Riddick 4: Furya dokončený a natáčení bude probíhat v Austrálii. Kromě role Dominica Toretta v sérii Rychle a zběsile by se dal Riddick označit za druhý nejoblíbenější charakter, jaký Diesel ve filmu ztvárnil. Akční sci-fi odstartovalo v roce 2000 snímkem Černočerná tma (Pitch black), který se odehrává ve 28. století. Antihrdina skončí na planetě, která je zamořená netvory. Ti loví pouze v noci a právě nastává měsíc trvající zatmění slunce.

Znovu do stejné řeky

Nakonec vznikla dvě nepříliš úspěšná pokračování, Riddick: Kronika temna (2004) a Riddick (2013). Poslední film je navíc kritizován jako remake prvního snímku, pouze se změnou prostředí. Kromě toho vznikly i dva herní tituly. Čtvrtý film byl podle drbů otázkou času, a zrežíruje ho opět David Twohy, který se podílel i na všech předchozích scénářích. Děj sleduje Riddicka, když objeví svou domovskou planetu (Furya), ale musí čelit hrůzám, které se mu postaví do cesty. Diesel se k tomu vyjádřil v rozhovoru.

„David Twohy napsal skvělý scénář. Je jen otázkou načasování, kdy dostaneme příležitost to natočit. Točíme v Austrálii a bude to čtvrtá část téhle série, což je skvělé. Scénář už je kompletně hotový. Dá se konečně říct, že se posouváme směrem vpřed k natáčení čtvrté kapitoly Riddicka.“

Fanoušek her, komiksů a fantasy

Vin Diesel nemá o práci nouzi. Rychle a zběsile 9 ukázalo, že diváci kin mají o šílené kousky jeho party stále zájem. Herec se podílí na chystaném snímku Avatar 2 od Jamese Camerona a nadále propůjčí svůj hlas Grootovi v pokračování Strážci galaxie 3. Kromě toho produkuje a dabuje animovaný seriál ARK, který je stejnojmenným titulem k počítačové hře. Ta vyšla v roce 2017 pod názvem Ark: Survival Evolved a Diesel prohlásil, že na ní nahrál přes 1000 hodin. Na pokračování ARK 2 se herec kreativně podílí a objevil se i v upoutávce.

Přes další pokračování zůstává v srdcích fanoušků první ztvárnění Riddicka tím nejlepším. Přestože se jedná o vetřelecky laděné akční béčko, snímek měl nápad i atmosféru a ve své době získal mezi diváky popularitu. I když zatím zůstává Riddick 4: Furya bez větších podrobností, je konečně jasné, že se dá natáčení do pohybu. Kromě toho se mluví i o možném plánu vydat Riddicka také jako další počítačovou hru.

Podobné články

Nejoblíbenější

Megalodon: mytický vrcholný predátor mohl sežrat cokoli, co se mu dostalo do cesty

Gigantický vrcholný predátor v oceánu neměl soupeře. Co bylo příčinou jeho vyhynutí, když byl megalodon tak vysoko v potravním řetězci?

Římané budovali sochy svého největšího nepřítele. Co je k tomu vedlo?

Význam sochy dnes chápeme trochu jinak, zatímco Římané je považovali za symbol síly impéria. Ale proč zvěčňovat nepřítele?

Žralok jako hrozba. Jaká je šance, že vás napadne? Co dělat, když se to stane?

Žralok je na vrcholu potravního řetězce. Řídí se instinkty, ale někdy dělá chyby. Jaká je šance, že zaútočí? Jak se zachovat?