Spider-Man: No Way Home. Které postavy jsou ve filmu potvrzené?

Třetí sólový film Petera Parkera v MCU nese název Spider-Man: No Way Home. Snímek je předmětem mnoha fanouškovských teorií, protože na konci druhého pokračování Daily Bugle odhaluje světu Peterovu identitu. Obsazení herců, kteří se už jednou objevili v konkurenčních franšízách Spider-Mana, vyvolává spoustu otázek, včetně spekulací o rozvětveném vesmíru po událostech v Avengers: Endgame. Několik postav je ale definitivně potvrzeno.

Doctor Strange

Benedict Cumberbatch si ve Spider-Man: No Way Home zopakuje svojí roli Stephena Strange. Po boku pavoučího hrdiny se tak objeví dřív, než dorazí jeho dlouho očekávaný druhý sólo titul Doctor Strange in the Multiverse of Madness, kde se po jeho boku objeví Wanda. Ve Spideyho dobrodružství bude nejspíš zastávat roli Peterova mentora, takže jeho úloha bude podobná té, kterou plnil Tony Stark ve snímku Homecoming a Nick Fury (nebo jeho dvojník) ve Far From Home.

Electro

Tohle obsazení odstartovalo všechny spekulace o třetím Spider-Manovi. Jamie Foxx hrál nepříliš povedenou verzi padoucha ve snímku The Amazing Spider-Man 2 od Sony Pictures. To, že film u diváků i kritiků propadl, bylo jedním z důvodů, že se Sony s Marvel Studios (Disney) dohodli na fůzi. O to zajímavější je, že se stejný herec jako Electro ukáže v MCU. Zatímco ve filmu od Sony měl Electro modrou kůži v důsledku jeho elektrických schopností, bylo potvrzeno, že ve Spider-Man: No Way Home modrý nebude.

Spider-Man: No Way Home Marvel Electro Jamie Foxx
zdroj: Sony Pictures Entertainment

Doctor Octopus

Spider-Man 2 od Sama Raimiho je stále považován za jeden z nejlepších superhrdinských filmů, které kdy byly natočeny. Velkou měrou se o to zasadilo i obsazení. Ikonický Alfred Molina jako Doctor Octopus zde vytvořil charismatického padoucha s nuancí Dr. Frankensteina. Molina si roli záporáka zopakuje a objeví se jako Dr. Otto Octavius i ve Spider-Man: No Way Home. Nejedná se tedy o novou verzi postavy, Octopus bude cestovat skrz multivesmír. Pozornost budí hlavně jeho mechanická chapadla, která budou v MCU využívat technologii Tonyho Starka.

Další Spider-Mani?

Fanoušci nepřestávají spekulovat nad živou verzí Spider-Verse, kde se spojí všechny filmové podoby pavoučího hrdiny. Tedy Tom Holland, Tobey Maguire a Andrew Garfield pohromadě v jednom filmu. Děj Spider-Man: No Way Home se bude točit kolem multivesmíru, a vzhledem k vývoji během natáčení je tohle pravděpodobné. Holland to sice nepřímo potvrdil, ale následně sám vyvrátil, což jsme rozebrali v našem článku. Podobné reakce ale jen přiživují verzi, že k tomu dojde. Bude zajímavé vidět, jak skončil Tobey Maguire po událostech Raimiho trilogie. Marvelu se zatím skvěle daří svojí bombu utajit.

Podobné články

Nejoblíbenější

Titan: co se stane s lidským tělem během imploze?

Ponor k vraku Titanicu skončil katastrofou. Titan implodoval a všichni na palubě zemřeli. Co se stane, když dojde k implozi?

Když se Japonsko pokusilo bombardovat USA vodíkovými balóny

Během 2. světové války sáhlo Japonsko k neotřelému nápadu. Přibližně 9300 balónů s výbušninami bylo unášeno k americkým břehům.

Největší masožravý dinosaurus v Evropě byl nalezen na Isle of Wight

Desetimetrový dvounohý predátor s krokodýlí hlavou je dosud největší masožravý dinosaurus, nalezený na území Evropy.